چاپ چهار رنگ چیست؟

چاپ و نشر کتاب فنی و مهندسی

چاپ چیست؟ نشر چیست؟ فرآیند چاپ و نشر کتاب چگونه است؟ چاپ ایبوک با چاپ فیزیکی چه تفاوتی دارد؟ تفاوت چاپ افست با چاپ دیجیتال در چیست؟ چگونه کتاب بنویسیم و منتشر کنیم؟ ترجمه کتاب چگونه منتشر می شود؟ اینها نمونه سئوالاتی است که در وبلاگ انتشارات ترجمک پاسخ داده می شود. در این مقاله به این سئوال پاسخ می دهیم: چاپ چهار رنگ چیست و چگونه انجام می شود؟

تعریف و فرآیند چاپ چهار رنگ

این مقاله در مورد اتفاقات قبل از تماس جوهر چاپ با کاغذ صحبت می کند. در این پروسه تصویر مستقیما بر روی ماده بستر پرینت مثل کاغذ یا پارچه و در یک گام منفرد منتقل نمی شود بلکه بجای آن چند مرحله متوالی طی می شود تا چاپ رنگی آماده شود. پروسه چاپ توسط پرینت ۴ رنگ امکانپذیر شده است. در ادامه تعریف پرینت چهار رنگ و پرینت مولتی کالر و رنگ لکه ای آمده است.

تعریف

چاپ کتاب پزشکیچاپخانه هایی که کارهای چاپی تیراژ بالا را انجام می دهند، اغلب از چاپ افست استفاده می کنند زیرا چاپ دیجیتال برای تولید چاپ های کم تعداد مناسب تر است. چاپ چهار رنگ تکنیکی است که در تمام فرآیندهای چاپ مدرن برای بازتولید رنگ استفاده می شود.

اساس کار چاپ چهار رنگ از چهار رنگ فیروزه ای، سرخابی، زرد و کلید (سیاه) (به اختصار CMYK گفته می شود که از سرنام هر یک از ۴-رنگ تشکیل شده است) تشکیل شده است. از لحاظ نظری، ما می توانیم تمام رنگ ها را از مخلوط سه رنگ اصلی فیروزه ای، سرخابی و زرد بدست آوریم. بنابراین زرد و سرخابی رنگ قرمز را ایجاد می کنند، در حالی که فیروزه ای، سرخابی و زرد رنگ سیاه را ایجاد می کنند. با این حال، رنگدانه های رنگ کافی نیستند، به همین دلیل است که فقط می توان یک فضای محدود رنگ را نشان داد.

علاوه بر این، چاپ بیش از حد فیروزه ای، سرخابی و زرد باعث ایجاد رنگ سیاه تیره نمی شود، بلکه یک رنگ قهوه ای تیره دارد. به همین دلیل، jet-black به عنوان چهارمین رنگ اصلی اضافه شده است. برای اینکه بتوانیم سایه های مختلف رنگ را چاپ کنیم، از rasterization متفاوت استفاده می شود، بدین معنی که مقادیر تون زیادی از طریق نقاط رستر در اندازه های مختلف نشان داده می شوند.

روند چاپ ۴ رنگ در چاپ افست

برای چاپ یک تصویر از طریق فرآیند آفست، ابتدا باید با کمک نرم افزار کامپیوتری مخصوص چهار رنگ اصلی (کانال های رنگی) بطور متمایز از هم جدا شود و مدل کسر رنگ آن تشکیل شود.

در پیش چاپ، هر رنگ بصورت جداگانه رستریزه می شود و بر روی پلیت جداگانه ای قرار می گیرد. بنابراین فقط بخشهای فیروزه ای، سرخابی، زرد و کلید (سیاه) تصویر در هر صفحه دیده می شود. تا چند سال پیش این نوردهی غالباً به صورت غیرمستقیم و از طریق فرآیند متداول “کامپیوتر به فیلم” (CTF) انجام می شد.

هرچند این روش با روش با کیفیت تر همراه با صرفه جویی در وقت بنام تکنیک کامپیوتر به پلیت CTP جایگزین شده است. بدین معنی که انتقال تصویر از رایانه به پلیت مستقیما صورت می گیرد و دیگر فیلم تهیه نمی شود، بلکه تصویر مستقیما روی پلیت چاپ انجام می شود. در آینده این روش ممکن است با فرآیند کامیپوتر به مطبوعات “Computer to Press” (مستقیما از کامپیوتر بر روی کاغذ یا هر ماده دیگر) جایگزین شود.

برای فرآیند چاپ تخت که به چاپ افست معروف است، صفحات چاپی در معرض چاپ در واحد چاپ مربوطه دستگاه قرار می گیرند. فرآیند افست از رفتار دافعه و جاذبه مواد مختلف با هم استفاده می کند. بدین معنی که در صفحه چاپ بخش های جذب کننده و بخش های دفع کننده جوهر چاپ وجود دارد.

مناطق جذب کننده جوهر (لیپوفیلیک یا چربی دوست و دفع کننده آب) از مناطق بدون تصویر (آب دوست، به معنی جذاب آب) متمایز می شوند ، که با حداقل مرطوب شدن با آب، ضد جوهر هستند. بنابراین جوهر چاپ فقط از مناطق جذب کننده جوهر روی پتو لاستیکی منتقل می شود و از آنجا به روی جسم (کاغذ) که قرار است چاپ شود پرس می شود. بستر چاپ را یکی پس از دیگری با رنگهای فیروزه ای ، سرخابی ، زرد و کلید (مشکی) چاپ و لایه بندی می کنیم تا تصویر چاپی کامل ایجاد شود.

چاپ چند رنگ

رنگی که در طی مراحل چاپ از CMYK ایجاد می شود، به عنوان رنگ فرآیند شناخته می شود. رنگ لکه نیز وجود دارد. این رنگ های نقطه ای توسط یک عدد یا نشانه ای مشابه تعریف می شوند.ترجمه و چاپ کتاب هوش مصنوعی

اگر سایه ای از رنگ باید ۱۰۰٪ قابل تکرار باشد، رنگ های خاصی مانند HKS یا pantone مورد نیاز است، به طوری که اجزایی چون هویت شرکتی (CI)، آرم شرکت، شعار یا عناصر طراحی مشابه در هر زمان، در سراسر چاپ یکسان به نظر برسد و توسط عوام و توسط ناظر پروژه قابل تشخیص باشد. این امر برای شرکتها بسیار مهم است تا بتوانند خود را در بازار بالا بکشند و مشتریان منظمی را به خود جلب کنند. به عنوان مثال، سایه رنگ یک تولید کننده شکلات را اغلب می توان هنگام خرید از دور تشخیص داد.

برای اینکه همیشه بتوانید رنگ خاصی را تنظیم کنید، به یک رنگ ثابت خاص نیاز دارید. بسیاری از شرکتها با اندازه بازار خاص، راهنمای رنگ خود را با رنگهای شرکتی که خود برای تأیید چاپ ایجاد کرده اند، ارائه می دهند. ایجاد این نوع رنگ از طریق مخلوط CMYK با سایر رنگهای کروماتیک امکان پذیر است، اما اغلب به نتیجه مطلوب منجر نمی شود، زیرا هر بار نتیجه به مقدار خیلی کمی تغییر می کند. بنابراین چاپ رنگ لکه ای از طریق چاپ چند رنگ انجام می شود. برخلاف چاپ چهار رنگ در این حالت ۵ کانال یا بیشتر رنگ بسته به تعداد رنگ های خاص تهیه می شود.

بسته به اینکه کتاب، اسناد تجاری، کارت های بازرگانی یا بروشورهای یک رویداد یکبار مصرف یا کارت های تبریک خصوصی برای چاپ به یک چاپگر ارسال شده باشد، باید از قبل تصمیم بگیرید که کدام عناصر چیدمان تولید شوند و در چه رنگ هایی.

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست.

انواع چاپ کتاب: رایج‌ترین روش‌های چاپ دیجیتال شامل پرینتر جوهر افشان یا لیزری است که رنگ‌دانه یا تونر را بر روی انواع مختلفی از بسترهای مختلف شامل کاغذ، کاغذ عکس، بوم و سایر مواد اعمال می شود. انواع چاپ کتاب و تعرفه های آماده سازی: کتاب پس از صدور مجوز چاپ وارد مراحل چاپ می شود. روش های مختلفی برای چاپ کتاب وجود دارد که شما می توانید هر یک از آن ها را برای چاپ کتاب خود انتخاب نمایید.
هزینه و مراحل چاپ کتاب متغیر است. انواع قرارداد چاپ کتاب‎ و فرایند چاپ کتاب پس از اخذ مجوزهای مورد نیاز ۲۰ الی ۳۰ روز زمان می برد. انواع قرارداد یک موسسه چاپ کتاب می تواند حق تالیف یا حق ترجمه و یا قرارداد مقطوع باشد. انواع چاپ کتاب برای چاپ کتاب فنی مهندسی و یا تبدیل پایان نامه به کتاب و انتشار کتاب های پزشکی موجود است. می توانید انواع چاپ کتاب و بخصوص چاپ اُفست (این نوع چاپ کعمولا برای چاپ کتاب در تیراژ بالا به کار میرود) را انتخاب کنید.
مقالات انواع قرارداد چاپ کتاب‎، قطع چاپ کتاب، چاپ کتاب در انتشارات ترجمک، قرارداد چاپ کتاب با همکاری ادیتور و یا همکاری ناشر را بخوانید. در صورت خرید اثر مبلغ پرداختی با توجه به موضوع و کیفیت محتوای کتاب بین ۳۰ تا ۲۰۰ میلیون ریال است و مدت زمان واگذاری حق چاپ کتاب و نشر کتاب به انتشارات سه دوره است.
انواع چاپ کتاب و خدمات سفارش چاپ کتاب با توجه به قطع کتاب متغیر است. انواع چاپ کتاب : با توجه به نوع کتاب برای چاپ محتوای کتاب معمولاً از کاغذهای ۷۰ گرمی تحریر، ۸۰ گرمی تحریر، گلاسه و یا کاهی و جلد را از نوع شومیز (مقوای ۲۵۰ یا ۳۰۰ گرمی) انتخاب می کنند. انواع قرارداد چاپ کتاب, انواع قرارداد با ناشر, انواع قرارداد تالیف یا ترجمه کتاب موجود است.چاپ کتاب فنی و مهندسی
انواع قرارداد چاپ کتاب برای چاپ کتاب و انواع تکنولوژی های چاپ کتاب, انواع قرارداد با ناشر, انواع حق تالیف و کپی رایت برای چاپ کردن کتاب با استفاده از چاپ افست یا دیجیتال موجود است. چاپخانه مؤسسه، مجتمع یا کارگاهی است که از عهده انجام کارهای چاپی بر روی کاغذ و سایر اشیاء از طریق انواع چاپ برآید و به تعبیری دیگر، محلی است که چاپ کتاب و بسته بندی کتاب ها در آن انجام می شود. انواع کاغذ در چاپ کتاب استفاده می شود.
انواع کاغذ در چاپ کتاب: در این مطلب به ذکر سه نوع اصلی انواع کاغذ برای چاپ کتاب می پردازیم و ویژگی های منحصر به فرد آنها را مطرح می کنیم. با توجه به انواع چاپ کتاب و انواع جلد کتاب و انواع قطع کتاب می توان از چاپ دیجیتال کتاب در تیراژ دلخواه با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت استفاده کرد.
چاپ کتاب در تیراژ دلخواه یا چاپ بر حسب تقاضا با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت، از چاپ دیجیتال در بازار، چاپ به وسیله دستگاه های تونری و لیزری حرفه ای روی انواع کاغذ و هرآنچه در مورد چاپ کتاب باید بدانید. چاپ دیجیتال کتاب در انتشارات ترجمک.
در این مقاله قصد داریم تا به طور مختصر و مفید در مورد چاپ کتاب از قبیل دلایل چاپ کتاب، مراحل و روش های چاپ کتاب، انواع سایز کتاب، قراردادها و حق کپی و غیره صحبت کنیم. چاپ کتاب، هزینه و مراحل چاپ کتاب و چاپ کتاب از پایان نامه و امکانات و توانایی های مرکز در بخش چاپ کتاب. این مرکز علاوه بر تجهیزات چاپ و صحافی افست و توانایی چاپ و ارائه انواع کتب در سایزها و تیراژ متنوع در کمترین زمان و مقرون به صرفه انجام می شود.
انواع کتاب در فرآیند چاپ کتاب: انواع کتاب در فرآیند چاپ کتاب – انواع مختلفی از کتابها وجود دارند که بر حسب ماهیت محتوای آن، نوع خاصی از کتاب برای چاپ انتخاب می‌شود. انواع چاپ کتاب به لحاظ اندازه و انواع قرارداد چاپ متفاوت است.
شما در این مقاله با انواع قرارداد چاپ کتاب، روشهای چاپ کتاب، مراحل اخذ مجوز چاپ کتاب، هزینه چاپ کتاب، مراحل چاپ کتاب یا تبدیل پایان نامه به کتاب آشنا خواهید شد. انواع ماشین آلات چاپ افست شامل دستگاه های چاپ رول وب برای تولید کتاب های پرتیراژ، مجلات و بالاخص روزنامه ها کاربرد دارند. علاوه بر این، ماشین های افست ورقی به شما اجازه ی چاپ بر حسب تقاضا را می دهد.
انواع چاپ کتاب: توصیه میکنم اگر هدفتان رزمه است از چاپ دیجیتال استفاده کنید. چاپ افست : این نوع چاپ که معمولا برای چاپ کتاب در تیرازبالا به کار میرود. بهترین گزینه برای تقویت رزومه نیست. زیرا به تیراژ بالا نیاز نیست. انواع قرارداد چاپ شامل قرارداد حق تالیف کتاب، در این نوع قراداد، سرمایه گذار با مولف یا مترجم اثر به توافق می رسد که در ازای دریافت مبلغی ( درصدی از قیمت پشت جلد حقوق مادی کار را به ناشر بسپارد.
نشر و ترجمه و چاپ کتاب در مرکز تخصصی چاپ و نشر انواع کتاب ترجمک از چاپ کتب درسی، شعر، داستان، رمان و اخذ مجوز فیپا با کیفیت بالا و انتشار کتاب به تعداد دلخواه تا چاپ کتاب دانشگاهی انجام میشود.

ارسال دیدگاه
توسط
تومان