مراحل آماده سازی کتاب برای چاپ

مراحل چاپ کتاب در انتشارات

کتاب چیست؟ قالب بندی و طراحی کتاب چیست؟ چگونه کتاب خود را برای چاپ آماده کنیم؟ مراحل چاپ کتاب چیست؟ هزینه چاپ کتاب چقدر است؟ فرق چاپ دیجیتال با چاپ سنتی در چیست؟ خود-انتشاری چیست و چه مزیت هایی دارد؟ نشر رومیزی و مزیت آن چیست؟ در این مجموعه مقاله به این سئوالات پاسخ داده می شود.

چگونه کتاب چاپ کنیم و مراحل چاپ کتاب

تهیه و عرضه یک کتاب از مراحل مختلفی تشکیل شده است اما اصلی ترین مراحل آماده شدن یک کتاب عبارتند از:

 • نگارش یا ترجمه کتاب
 • اجرای مراحل قبل از چاپ شامل ویراستاری، حروفچینی، قالب بندی
 • گرفتن مجوزهای لازم شامل شماره شابک و فیپا و تهیه شناسنامه کتاب
 • قیمت گذاری و انتخاب ناشر برای منتشر کردن کتاب
 • طراحی و مراحل حین چاپ کتاب
 • مراحل پس از چاپ کتاب شامل برش و توزیع و بازاریابی کتاب

آیا طراحی کتاب برای چاپ همان طراحی یک جلد عالی برای کتاب است؟ خیر، همانطور که یک رمان یا کتاب پزشکی و یا فنی مهندسی خوب نگارش یا ترجمه شده از اجزا و عناصر مختلفی تشکیل شده است، طراحی کتاب نیز چنین است.

یک کتاب از عناصر مختلفی چون کلمات، تصاویر، صفحات، جلد، شیرازه، جوهر و چیزهای دیگر تشکیل شده است که با هم جمع شده و به واحدی متحد و زیبا تبدیل می شود که مخاطبان را جلب کرده و کتاب نامیده می شود.

کتاب بایستی به دلایل درستی نوشته شده باشد و دارای ساختار صحیحی باشد، به همین دلیل طراحی و قالب بندی کتاب از اهمیت خاصی برخوردار بوده و کسی که صفحه آرایی را انجام می دهد بایستی از توقعات بازار کتاب آگاه باشد.

اگر قرار است کتاب شما به صورت ایبوک و الکترونیک منتشر شود، توصیه می کنیم بخش های مربوط به حروفچینی، صفحه آرایی، ساختار و طراحی جلد را نادیده بگیرید. این بخش ها بیشتر برای چاپ کاغذی و هاردکور اهمیت دارد.

طراحی داخلی کتاب (صفحه آرایی)

مراحل چاپ کتاب دانشگاهی

هر چیزی که برای مصرف انسانی نوشته شده است بایستی با در نظر گرفتن خوانایی آن تهیه شود. حتی پست های وبلاگ که دارای مخاطب انسانی است قالب بندی می شود تا اطمینان حاصل شود که خواننده قادر به خواندن راحت جریان متن است.

این مسئله در مورد کتاب نیز مصداق دارد. طراحی داخلی یا صفحه آرایی کتاب از اهمیت خاصی برخوردار است. در ادامه اجزای اصلی طراحی داخلی کتاب بحث می شود.

حروفچینی

حروفچینی یا صفحه آرایی (Typesetting) با بازنمایی متن صفحات سروکار دارد، فرآیندی که شامل تعیین سایز حاشیه های کتاب، قلم و سایز قلم مورد استفاده، سبک یا قالب شروع فصول و غیره است. در حالی که اصول پایه این اقدامات را می توان از طریق قالب بندی نرم افزاری کتاب انجام داد، یک حروفچین حرفه ای فراتر از امکانات پیش فرض نرم افزار رفته و مسائل فنی محتوا را رفع می کند.

حروفچینی کتاب را می توان با تماس تلفنی مقایسه کرد. کتابی که به دقت حروفچینی شده است همانند تماس تلفنی شفاف و بدون خش است و کلمات سیال و روان به گوش مخاطب می رسد. کتاب دارای حروفچینی نامناسب همانند تماس تلفنی است که مرتب صدای مخاطب قطع و وصل یا کم و زیاد می شود.

برای مطالعه بیشتر در مورد اهمیت حروفچینی کتاب و فرآیند اجرای حروفچینی، مقاله طراحی داخلی و حروفچینی کتاب را بخوانید.

ساختار

آیا شروع، میانه و پایان کتاب شما از پیوستگی خوبی برخوردار است (یا پایان نامه تبدیل شده به کتاب دارای بحث و نتیجه گیری مناسبی است)؟ ساختار (Structure) کتاب از اهمیت خاصی برخوردار است. ساختار کتاب شامل جلد روی کتاب و شروع؛ پیکره یا محتوای اصلی کتاب؛ ضمیمه و جلد پشت کتاب می باشد.

بعد از جلد کتاب عمدتا برگه عنوان قرار می گیرد که شامل عنوان کتاب، نام نویسنده یا مترجم کتاب، مشخصات ناشر و بیانیه حق تالیف یا کپی رایت است. ممکن است صفحات تقدیم و تشکر، معرفی، پیشگفتار، مقدمه، همیاری یا فهرست مندرجات در این بخش درج شود.

پیکره کتاب شامل محتوای اصلی کتاب است. فصول کتاب و محتوای علمی یا داستانی کتاب در این بخش قرار می گیرد.

پشت جلد کتاب ممکن است با اطلاعات متفاوتی پر شود که شامل معارفه، ضمیمه ها، واژه نامه، تعریف اصطلاحات، فهرست منابع و غیره است.

قطع کتاب

یکی از مهمترین جنبه های طراحی کتاب چیدمان و صفحه آرایی آن است که قطع کتاب نیز یکی از مواردی است که بایست مشخص شود. سایز یا اندازه کتاب شما چقدر خواهد بود؟

معمولا قطع کتاب به نوع کتاب بستگی دارد. برای نمونه، در ژانر کتاب های داستانی و رمان معمولا قطع استاندارد از کتاب های غیر داستانی اندکی کوچکتر است. مثلا رمان ۵ در ۸ اینچ نسبت به غیرداستانی ۵.۵ در ۸.۵ اینچ.

البته قطع کتاب علاوه بر ژانر متداول، به تعداد صفحات کتاب و بودجه چاپ نیز بستگی دارد. ابعاد بزرگتر به معنی تعداد صفحات کمتر و بنابراین هزینه کمتر است.

حالا که محتوا ویراستاری، حروفچینی و صفحه آرایی شده و آماده است، می توان به مرحله بعد رفت: اولین ابزار بازاریابی یعنی طراحی جلد کتاب.

طراحی یک جلد استاندارد برای کتاب

جلد کتاب با توجه به نوع آن از بخش های مختلفی تشکیل شده است مثل جلد رو، جلد پشت، عطف و شیرازه، آستر و بدرقه، غبارگیر و انبانه. اما همه کتاب ها به طراحی سه قسمت از جلد نیاز دارند که شامل طرح روی جلد، طرح پشت جلد و شیرازه یا عطف کتاب است.

طراحی روی جلد

به استثنای کتاب های درسی و دانشگاهی که خرید و خواندن آنها تقریبا اجباری است، معمولا کسی کتابی که جلد جذابی ندارد و در عین حال متعلق به نویسنده یا مترجم گمنامی است را نمی خرد و مطالعه نمی کند. مخاطب انتظار دارد که با نگاه به جلد کتاب از داخل آن آگاه شود و بتواند از روی جلد در مورد کتاب قضاوت کند.

بنابراین طراحی جلد زیبا در عین حال مناسب محتوا از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل معمولا توصیه می شود که طراحی جلد کتاب به متخصص آن واگذار شود. اما اگر قصد دارید خودتان جلد کتاب را طراحی کنید، چند مرحله اصلی را باید طی کنید تا به طرح بهتری برسید:

مراحل چاپ کتاب مهندسی

 • در مورد ظاهر کلی جلد کتاب تصمیم گیری کنید
 • نرم افزاری که می خواهید استفاده کنید را انتخاب کنید
 • تصاویر مناسب برای طراحی و استفاده در روی جلد کتاب انتخاب کنید
 • ابعاد جلد را محاسبه و ست کنید
 • فونت و قلم مناسب برای متن درج شده در جلد کتاب انتخاب کنید

برای راهنمای بهتر طراحی جلد کتاب، مقالات مبانی طراحی جلد کتاب یا حقایق مرتبط با طراحی جلد و یا طریقه طراحی جلد کتاب دانشگاهی را مطالعه کنید.

طرح جلد پشتی کتاب

همانقدر که زمان و انرژی صرف روی جلد کتاب می شود، بایستی برای جلد پشتی یا پشت جلد کتاب نیز صرف شود. جلد پشت کتاب بخصوص در کتاب های هارد کپی از اهمیت بالایی برخوردار است.

هنگام طراحی پشت جلد کتاب نکات زیر را در نظر داشته باشید:

کپی جذاب روی جلد باشد: اگر طرح روی جلد جذاب باشد و مخاطب را جلب کند، حالا وقت آن است که طرح پشت جلد اندکی کتاب را به مخاطب معرفی کند. طرح پشت جلد می توان شامل یادمان (tagline)، بیوگرافی نویسنده یا مترجم (author bio)، معرفی (blurb) و شهادت نامه (testimonial) باشد.

طراحی جلد پشتی فنی و زیبا باشد: وقتی کتابی از قفسه بیرون کشیده می شود، به احتمال زیاد مخاطب پشت کتاب را نگاه می کند. بنابراین طرح جذاب و فنی جلد پشتی کتاب می تواند روی جلب نظر مخاطب و فروش کتاب تاثیر داشته باشد.

برای آشنایی بیشتر با طراحی جلد پشت کتاب و اجزای تشکیل دهند آن، مقاله راهنمای طراحی جلد پشتی حرفه ای و مدرن کتاب را بخوانید.

ابعاد جلد کتاب

درست است، ابعاد جلد کتاب نمی تواند یک بخش مقاله را تشکیل دهد. از آنجایی که قبل از شروع طراحی جلد ابعاد آن مشخص است. اما پرداختن به آن ضرری ندارد.

ابعاد یک کتاب چاپی عمدتا توسط قطع کتاب یا قطع صفحات آن مشخص می شود. اما ناشر هنگام پرینت و آماده سازی کتاب مقداری به قطع کتاب اضافه می کند که بعدا در برش استفاده می شود. به هر حال ابعاد جلد کتاب را می توان به صورت زیر محاسبه کرد: اندازه جلد پشت و روی کتاب برابر قطع کتاب ضرب در دو است و معمولا ۳ میلی متر فضای برش اضافه می شود تا هر گونه خطای چاپ را بتوان مرتفع کرد.

هرچند مولف یا مترجم می تواند در فرآیند خود-انتشاری به طراحی جلد کتاب خود بپردازد و از راهنماهای اینچنین استفاده کند اما گزینه سفارش طراحی جلد به طراح حرفه ای را نباید فراموش کرد. اگر به کار خود کوچکترین شکی دارید، طراحی جلد کتاب خود را به طراح حرفه ای بسپارید.

طراح جلد کتاب می تواند یک گرافیک کار، طراح قالب و مدل باشد. بهتر است زمان استفاده از کمک حرفه ای موارد زیر به وی انتقال داده شود:

مراحل چاپ کتاب و ترجمه کتاب

 • مخاطبان کتاب چه کسانی هستند
 • علاقه و توقعات شما چیست
 • خلاصه متن کتاب در یک یا چند جمله
 • اعتماد به قضاوت طراح
 • مشخص کردن بودجه مالی و زمانی

اگر برای طراحی جلد کتاب خود به کمک حرفه ای نیاز دارید می توانید از طراحان ترجمک استفاده کنید. کافی است فرم ثبت سفارش را تکمیل و به همراه فایل نهایی متن کتاب برای ما ارسال نمایید. به فاصله کوتاهی کوردیناتور سایت با شما تماس گرفته و اقدامات لازم برای ثبت سفارش طراحی جلد کتاب را به عمل خواهد آورد.

خلاصه مراحل چاپ کتاب

پس از انجام اقدامات زیر کتاب آماده توزیع خواهد بود:

مراحل چاپ کتاب پزشکی

 • ترجمه، گردآوری یا نگارش محتوای کتاب
 • ویراستاری و بازبینی محتوای کتاب
 • حروفچینی کتاب
 • قالب بندی کتاب
 • صفحه آرایی و بازبینی نهایی
 • اقدامات رسمی مثل گرفتن شابک و فیپا
 • طراحی جلد کتاب (شامل جلد رو و پشت کتاب)
 • ارسال برای چاپ و برش
 • بازاریابی و توزیع کتاب

انتشارات ترجمک آمادگی دارد کلیه مراحل تهیه تا چاپ کتاب و تقویت رزومه شما را بعهده بگیرد. کافی است با ما تماس گرفته و مجرای تماس و رشته تحصیلی و نیاز خود را اعلان نمایید. کوردیناتور شرکت با شما تماس گرفته و اقدامات لازم برای انتخاب کتاب اورجینال، ترجمه کتاب و چاپ و توزیع آن را با شما هماهنگ خواهد کرد.

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست.

مراحل چاپ کتاب و معرفی ۱۰ موسسه برتر چاپ کتاب در سال ۹۹ که با چاپ کتاب می توانید موضوعاتی که فکر می کنید بهتر است به گوش اغلب افراد برسد را نوشته و نشر کنید.
چاپ کتاب چیست و چاپ کتاب چه مراحل و شرایطی دارد. مراحل و هزینه چاپ کتاب و مدت زمان چاپ کتاب بعد از آماده شدن فایل نهایی صفحه آرایی شده برای کتابهای علمی ۳۰ تا ۴۵ روز کاری و برای سایر کتابها (شعر-رمان و کتابهای حوزه علوم انسانی) ۳تا۶ ماه می باشد.
چاپ کتاب: هزینه و مراحل چاپ کتاب و چاپ کتاب از پایان نامه به صورت چاپ کتاب وهزینه چاپ کتاب و چاپ کتاب از پایان نامه و مراحل چاپ کتاب و امتیاز چاپ کتاب از پایان نامه و هزینه چاپ کتاب شعر و چاپ کتاب ارزان ارائه می شود.
انتشارات ترجمک از فعالان چاپ کتاب است و چاپ کتاب در کمترین زمان و با کمترین هزینه به همراه ترجمه کتاب‌های علمی به روز و چاپ آن ها و استخراج و چاپ کتاب از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری انجام می شود.
ترجمه کتاب با ۶۰ درصد تخفیف و چاپ کتاب با هزینه بسیار پایین و با بهترین کیفیت و چاپ کتاب با بهره‌گیری از اصول نوین و مدرن و با استفاده از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های چاپ دیجیتال. بنابراین مراحل چاپ کتاب در انتشارات ترجمک برای چاپ کتاب شما مهیا است.
چاپ کتاب ارزان، چاپ کتاب با تیراژ کم، چاپ کتاب شما، چاپ کتاب انتشارات ترجمک، مراحل چاپ کتاب، هزینه چاپ کتاب، قیمت چاپ کتاب، قرارداد چاپ کتاب، چاپ و نشر، گرفتن شابک، گرفتن فیپا، فرآیند چاپ کتاب همراه با اقدامات نشر و توزیع ایبوک برقرار است.
قرارداد چاپ کتاب – چاپ کتاب انتشارات ترجمک به صورت ۱ – قرارداد چاپ کتاب حضوری: در این روش مولف فایل خود را در دفتر انتشارات تحویل میدهد و قرارداد به صورت حضوری منعقد می‌گردد و ۲- چاپ آنلاین کتاب به صورت چاپ ارزان و تک نسخه ای انجام می شود.
نشر ترجمک: مرکز چاپ کتاب و مرکز تخصصی چاپ و نشر انواع کتاب دانشگاهی و چاپ انواع کتب درسی، شعر، داستان و رمان با بالاترین کیفیت بصورت آنلاین – اخذ مجوز فیپا – انتشار کتاب به تعداد دلخواه در سایت چاپ کتاب نشر ترجمک.
برنامه ‫چاپ کتاب‬‎ بصورت چاپ کتاب در همدان و چاپ کتاب در تهران در دفتر شرکت همراه با چاپ کتاب فرهنگی، چاپ دیجیتال در شرکت چاپ و نشر ترجمک از ناشر کتاب برتر که نشر کتاب همدان و چاپ کتاب تهران را بصورت کتاب های چاپی و ایبوک و پایگاه کتاب های درسی انجام می دهد.‬
تنها مرجع رسمی انتشار فایل کتاب های درسی، وب سایت اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی می باشد و با وب سایت، شرکت و موسسات انتشاراتی همکاری ندارد. بدین ترتیب هزینه و مراحل چاپ کتاب در انتشارات, چاپ کتاب، مراحل چاپ کتاب، شرایط چاپ کتاب، هزینه چاپ کتاب، چاپ آثار شما, ناشر, چاپ کتاب در تیراژ پایین ( چاپ دیجیتال), چاپ ارزان کتاب, چاپ فوری کتاب است.
واژه های کلیدی چاپ کتاب، چاپ کتاب رایگان، چاپ کتاب داستان، چاپ کتاب حقوقی، چاپ کتاب تک جلدی، چاپ کتاب pdf، هزینه چاپ کتاب ۲۰۰ صفحه ای، مشاوره چاپ کتاب، مراکز چاپ کتاب، در انتشارات ترجمک انجام می شود.
چاپ کتاب: ترجمک مرکز نشر آثار و تالیفات شما است. انتشارات ترجمک: تخصصی ترین مرکز مشاوره و چاپ کتاب در ایران. چنانچه کتابی تالیف و یا ترجمه کرده اید می توانید با بهره گیری از مشاوران توانمند ترجمک چاپ کتاب خود را انجام دهید.
عمده خدمات بر چاپ کتاب‌های علمی و دانشگاهی متمرکز است. دانشجویان و اساتیدی که ترجمه، تألیف یا پایان نامه‌ای دارند می‌توانند از خدمات چاپ ترجمک استفاده کنند. مراحل چاپ شامل ویراستاری، حروفچینی، صفحه آرایی، ترجمه کتاب، گرفتن فیپا، گرفتن شابک و غیره است.
چاپ کتاب با هزینه مناسب در انتشارات ترجمک: مراحل چاپ کتاب. آماده شدن فایل تایپ شده توسط نویسنده; در صورتیکه با یک موسسه همکاری کنند، باید در این مرحله عقد قرارداد انجام شود و فایل را برای مراحل چاپ تحویل دهند.مراحل چاپ کتاب و ترجمه کتاب
• چگونه یک کتاب چاپ کنیم؟
• چاپ یک کتاب چه مراحل مختلفی دارد؟
• چاپ کتاب فوری و ارزان و چاپ کتاب با تیراژ کم انجام می شود؟
• مراحل چاپ کتاب چیست؟
• اگر کتابی برای چاپ دارید باید چکار کنید؟
• آیا پایان نامه‌ای دارید که می‌خواهید به یک کتاب آموزشی و پژوهشی تبدیل کنید؟
• انجام کلیه امور چاپ و نشر کتاب به صورت آنلاین انجام می شود؟
• چاپ کتاب و پیشنهاد چاپ کتاب انگلیسی در انتشارات ترجمک چگونه است؟
لذا انتشارات ترجمک مفتخر است اعلام کند که با هدف خدمات رسانی بهتر در عرصه نشر و کتاب های زبان آماده بررسی پیشنهادات خوب شما جهت چاپ در انتشارات بزرگ ترجمک و طراحی و چاپ کتاب با چاپ نمونه بصورت چاپ دیجیتال است.
چاپ کتاب به دو شکل انجام می شود یا توسط ناشر چاپی و یا به واسطه انتشارات. پورتال جامع اداره کتاب مسئول سامانه صدور مجوز چاپ و نشر کتاب هم اکنون انتخاب شده است و خدمات پروانه نشر، خدمات مجوز قبل از چاپ، بعد از چاپ کتاب ارائه می دهد.
مراحل تالیف و چاپ کتاب در هلدینگ ترجمک همراه با مراحل ترجمه کتاب تخصصی و طراحی جلد کتاب است. تالیف و چاپ کتاب از نظر اغلب افراد بسیار دشوار است و سختی زیادی در این مسیر وجود دارد به همین جهت چندان تمایلی به چاپ کتاب نشان نمی‌دهند که ما آن را تسهیل کرده ایم.
با مراحل چاپ کتاب آشنا شوید – انتشارات ترجمک با تیم مجرب بعد از اتمام مراحل نگارش، ترجمه کتاب و کارهای آماده سازی کتاب برای چاپ به چاپ‌خانه ارسال می‌شود. برای کتاب‌های دارای تیراژ بالای ۱۰۰۰ جلد معمولاً از چاپ افست استفاده می‌شود و برای تیراژ زیر ۱۰۰۰ جلد از چاپ دیجیتال استفاده می شود.
مراحل چاپ کتاب چیست؟ مراحل دریافت مجوز چاپ کتاب چیست؟ زمانی که کتاب تان برای چاپ آماده شد. یکسری مراحلی وجود دارد که باید برای گرفتن مجوز آنها را سپری کنید، تا اجازه چاپ و نشر کتاب خود را داشته باشید. انتشارات ترجمک مراحل چاپ کتاب را برای شما انجام می دهد.
مراحل زیر روند چاپ کتاب در انتشارات های مختلف را نشان داده است که از امضای قرارداد شروع و به تجدید چاپ و کارهای دیگر ختم می شود تقریبا در تمام انتشارات مراحل چاپ کتاب یکسان است و ترجمک سرویس های بیشتری دارد.
هزینه و مراحل چاپ کتاب: انتشارات, چاپ کتاب، مراحل چاپ کتاب، شرایط چاپ کتاب، هزینه چاپ کتاب، چاپ آثار شما, ناشر, چاپ کتاب در تیراژ پایین (چاپ دیجیتال), چاپ ارزان کتاب, چاپ فوری کتاب همگی سرویس های ترجمک هستند.
مراحل چاپ کتاب و روند قانونی چاپ کتاب در انتشارات ترجمک چگونه است؟ روند قانونی و مراحل چاپ کتاب شامل ۴ مرحله دریافت شابک، دریافت فیپا، دریافت مجوز چاپ کتاب و دریافت مجوز پخش کتاب می باشد. اما چگونه کتاب بنویسیم و چاپ کنیم؟ چگونه کتاب برای ترجمه انتخاب کنیم؟
در این مرحله مولف باید مناسب ترین ناشر را برای چاپ کتاب خود انتخاب کند که بتواند از صفر تا صد مراحل چاپ کتاب از صفحه آرایی و طراحی جلد تا اخذ مجوزها و چاپ و توزیع کتاب را انجام دهد.
چاپ کتاب چاپ کتاب – شرایط مراحل و هزینه چاپ کتاب و ۱- قرارداد آنلاین ترجمه و چاپ کتاب، ۲-عقد قرارداد (حضوری-راه دور) و تحویل فایل نهایی به انتشارات ۳-انجام مراحل اداری توسط انتشارات (شابک-فیپا-مجوز ارشاد). مدت زمان چاپ کتاب بعد از آماده شدن فایل کوتاه است.
نحوه چاپ کتاب: آیا می دانید انتشارات جهت چاپ کتاب باید چکار کند؟ نحوه چاپ کتاب در کمتر از ۳۰ روز با گارانتی و ارزانترین هزینه انجام کلیه مراحل بصورت آنلاین و یا حضوری مشاوره رایگان نحوه چاپ کتاب.
چگونه کتاب چاپ کنیم؟ هزینه چاپ کتاب و تمام مراحل صدور مجوز و غیره را نویسنده بر عهده می گیرد و ناشر تمام این مراحل را انجام داده و کتابهای چاپ شده را تحویل نویسنده می دهد و سئوالات زیر پاسخ داده می شود:مراحل چاپ کتاب و ترجمه کتاب
• مراحل چاپ کتاب چیست؟
• مراحل چاپ کتاب ترجمه شده چگونه است؟
• مراحل چاپ کتاب الکترونیکی و حفظ حق تالیف چگونه است؟
• مراحل چاپ کتاب کودک با بزرگسال فرق دارد؟
• مراحل چاپ کتاب شعر با چاپ کتاب دانشگاهی مشابه است؟
• مراحل نوشتن کتاب تا چاپ و ترجمه کتاب تا انتشار کتاب چقدر طول می کشد؟
• جدول هزینه های چاپ کتاب و صفر تا صد چاپ کتاب در قرارداد می آید؟
• مجوز چاپ کتاب را چه کسی می گیرد؟
• هزینه چاپ کتاب ۲۰۰ صفحه ای چقدر است؟
• چاپ یک کتاب ۲۰۰ صفحه ای چقدر طول می کشد؟
• چاپ فوری و یک هفته ای یک کتاب ۲۰۰ صفحه ای امکانپذیر است؟
• ترجمه و چاپ کتاب برای تقویت رزومه در کمتر از ۱۰ روز انجام می شود؟
هزینه چاپ کتاب، انتشارات جهت چاپ کتاب و ترجمه و هزینه چاپ کتاب را برای شما تنطیم می کنیم و به شما می گوییم چطور با بودجه کم کتاب چاپ کنید مثلا ۲۰۰ صفحه کتاب, ۳۶۰۰۰۰۰ تومان, ۴۱۰۰۰۰۰ تومان. هزینه چاپ کتاب و فروش کتاب، چاپ کتاب در انتشارات.
هزینه چاپ کتاب ۲۰۰ صفحه ای و چاپ کتاب و عوامل موثر بر آن: عوامل مهمی در چاپ کتاب تاثیرگذار هستند. یکی از این عوامل تعداد صفحات کتاب است که تاثیر مستقیمی روی هزینه چاپ دارد. با شرایط یکسان، هرچه تعداد صفحات بیشتر باشد هزینه بیشتر است.
نحوه محاسبه هزینه چاپ کتاب ۱۳۰ صفحه ای در تیراژ ۱۰ جلد تحویلی به شما (درج در شناسنامه خود کتاب ۱۰۰۰ جلد) در قطع استاندارد وزیری با هزینه نهایی حدود ۷۰۰ الی ۷۵۰ هزار تومان قابل چاپ است. هزینه چاپ کتاب ترجمک اقتصادی است و تخفیف دارد.
در عصر کنونی مهمترین بخش چاپ کتاب، بخش هزینه ی چاپ آن است. کاغذ های نخودی ،کاهی یا بازیافتی (رنگ انها درمحدوده ی قهوه ای روشن تا کرم هستند) و هزینه حدود ۲۰۰ صفحه کتاب, ۷۰۰۰۰۰ تومان, ۸۱۵۰۰۰ تومان, ۱۰۷۰۰۰۰ تومان, ۱۳۵۰۰۰۰ تومان.
هزینه چاپ کتاب ۲۰۰ صفحه ای بصورت چاپ دیجیتال کتاب و چاپ کتاب و چاپ دیجیتال کتاب در تیراژ محدود و قیمت عالی با هزینه چاپ کتاب و فروش کتاب، چاپ کتاب و تبدیل پایان نامه به کتاب محاسبه می شود.
هزینه چاپ کتاب با توجه به تیراژ و سایز و تعداد صفحات متغیر است. ولی هزینه چاپ یه کتابه ۲۰۰ صفحه ای در ۵۰۰۰هزار جلد چقدر می شود که باید هزینه چاپ کتاب محاسبه شود.
کاهش هزینه های تایپ، صفحه بندی کتاب و طراحی جلد به طور موثری در کاهش هزینه های چاپ تاثیر گذاشته است و در تیراژ های زیر ۲۰۰ از چاپ دیجیتال و تیراژ ۱۰۰۰ از چاپ افست استفاده می شود. به هر حال تخمین هزینه چاپ کتاب به صورت آنلاین با بهترین کیفیت و فوری انجام می شود.
هزینه تقریبی چاپ کتاب را می‌توانید از اینجا محاسبه کنید. در محاسبه هزینه‌های تمامی گزینه‌ها «اخذ مجوز، چاپ کتاب، صفحه‌آرایی و طراحی جلد» لحاظ شده است.
عبارات کلیدی هزینه چاپ کتاب ۲۰۰ صفحه ای چقدر است؟ محاسبه ی انلاین هزینه ی چاپ کتاب، هزینه چاپ کتاب ۱۰۰ صفحه ای، جدول هزینه های چاپ کتاب، لیست قیمت چاپ کتاب، هزینه چاپ کتاب ترجمه شده، هزینه چاپ کتاب در سال ۹۹، هزینه نوشتن کتاب، هزینه ترجمه و چاپ کتاب بسیار مهم هستند.
اگر کتابی ترجمه کرده اید، کتابی تالیف کرده اید، مشغول ترجمه و گردآوری یک کتاب دانشگاهی هستید، از همین حالا اقدام کنید و از خدمات انتشارات ترجمک شامل ترجمه کتاب، ویراستاری، قالب بندی، حروفچینی، نمونه خوانی، ترجمه معکوس، کنترل کیفی و تضمین کیفیت تا چاپ کتاب بهره بگیرید.
کافی است فرم ثبت سفارش را تکمیل کرده و همراه با فایل ترجمه کتاب یا فایل نگارش کتاب برای ما ارسال کنید. به مدت کوتاهی کوردیناتور سایت با شما تماس گرفته و اقدامات لازم برای چاپ کتاب شما را هماهنگ خواهد کرد.
ارسال دیدگاه
توسط
تومان