تفاوت نویسنده و مولف

تفاوت نویسنده و مولف

نویسنده کیست؟ مولف کیست؟ تفاوت مولف و نویسنده در چیست؟ چرا اصطلاحات نویسنده و مولف بجای هم استفاده می شوند؟ مترجم کیست؟ مترجم کتاب کیست؟ اینها سئوالاتی است که در وبلاگ انتشارات ترجمک پاسخ داده می شود. در این مقاله به تفاوت نویسنده و مولف می پردازیم.

تفاوت نویسنده و مولف در چیست؟

نویسنده کتاب پزشکیاصطلاح نویسنده و مولف بجای همدیگر در محاوره عمومی استفاده می شود. حتی نویسندگان با تجربه و مولفانی که کتابی به چاپ رسانده اند ممکن است تفاوت نویسنده و مولف را ندادند. گرچه تفاوت بین نویسنده و مولف خیلی مختصر است اما این تفاوت های جزئی اهمیت دارد.

نویسنده کیست؟

بطور ساده می توان گفت: کسی که در فرآیند نوشتن درگیر است یک نویسنده (Writer) می باشد. اگر شما روزها برای نوشتن یک رمان، یک کتاب یا داستان کوتاه صرف کنید، شما یک نویسنده هستید. نویسنده حتی مجبور نیست که ایده اورجینال کار را خودش بنویسد، اگر خبرنگار، نویسنده ساعتی، وبلاگ نویس یا فیلم نامه نویس باشید. ایده اصلی یا محتوای محوری کار این افراد را کسان دیگری عرضه می کنند و اینها در مورد آن می نویسند. اینها نیز نویسنده محسوب می شوند. هر کسی که در فرآیند نویسندگی فعال باشد، صرفنظر از اینکه کارش منتشر شود یا خیر، بطور فنی یک نویسنده می باشد.

مولف کیست؟

مولف (Author) کسی است که نوشته هایش منتشر شده است. علاوه بر چاپ شدن نوشته ها، مولف کسی است که ایده اصلی کارهایش را خودش ایجاد می کند و در مورد ایده های خود می نویسد. به همین دلیل مولفان همه نویسنده هستند اما نویسنده ها همه مولف نیستند.

تفاوت بین نویسنده و مولف

نویسنده کتاب فنیبنظر می رسد که تفاوت بین نویسنده و مولف در مدت زمانی است که صرف نوشتن می کنند، صرفنظر از اینکه نویسنده داستانی یا غیر داستانی باشد یا اینکه دارای اسم مستعار (Pen name) باشد یا خیر. ولی چنین نیست. تفاوت اصلی بین نویسنده و مولف در منتشر شدن کار آنها است.

اگر کسی دهها داستان، رمان یا کتاب کودکان نوشته باشد و قطعات ادبی خوبی داشته باشد اما هیچکدام منتشر نشده باشند، وی یک نویسنده است. اما اگر فقط یک کتاب نوشته و منتشر شده باشد، انتشار کتاب وی را به مولف تبدیل می کند.

به همین دلیل خیلی از نویسندگان به خود-انتشاری روی می آورند. زیرا بدون نیاز به لحاظ کردن ملزومات سخت گیرانه ناشر، ادیتور و یا شرکت های انتشاراتی، می توانند کار خود را منتشر کرد و رسما به یک مولف تبدیل شوند.

چگونه نویسنده و مولف شویم؟

اگر می خواهید نویسنده شوید، راهنمای نویسندگی را بخوانید. طریقه نوشتن و چاپ کتاب خود را بیاموزید. سپس کتاب یا داستان کوتاهی نوشته و مراحل آماده سازی و چاپ را به انتشارات ترجمک بسپارید. بدین ترتیب در یک فاصله زمانی کوتاه شما از نویسنده به مولف تبدیل خواهید شد.

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست.

چگونه نویسنده شویم؟ برای نویسنده شدن چه کارهایی لازم است؟ نویسنده کسی است که می‌نویسد! چگونه نویسنده شویم؟ چطور می توانیم یک نویسنده شویم؟ مراحلی که برای نویسنده شدن باید طی کرد؟ نویسنده شدن و چگونه نویسنده شویم و چگونه نویسندگی را شروع کنیم و نویسندگی در سایت و راههای نویسنده شدن و مراحل نویسنده شدن. چگونه نویسنده شویم با خواندن این وبلاگ به یک نویسنده تبدیل می شوید.
برنامه چگونه یک نویسنده شویم؟ چگونه نویسنده شویم؟، چگونه نویسنده رمان شویم، آموزش نویسندگی، چگونه نویسنده فیلم شویم، چگونه نویسندگی را شروع کنیم، تست آنلاین نویسندگی، چگونه کتاب بنویسیم، چگونه نویسنده انلاین شویم، تست نویسندگی چیست.
چگونه کتاب بنویسیم؟ مراحل نوشتن کتاب تا چاپ در این مقاله قدم به قدم توضیح داده می‌شود. همچنین روش نوشتن کتاب در چهار بخش و ۲۴ مرحله آموزش داده می شود.
چگونه کتاب بنویسیم؛ قدم به قدم تا نویسندگی – در پاسخ به سوال چگونه کتاب بنویسیم با سه روش نوشتن کتاب، رمان و کتاب غیرداستانی آشنا می‌شوید تا به پشتوانه تمرین، نوشتن کتاب را تجربه کنید. درآمد نویسندگی چقدر است؟ چگونه نویسنده موفقی باشم؟
راهنمای نوشتن رمان و داستان و چگونه کتاب بنویسیم را در آموزش قدم به قدم و طریقه تالیف و نوشتن کتاب از مبتدی تا حرفه ای بیاموزید. ‎چگونه بدانم برای نوشتن آمادگی دارم و از ‎تجربه شخصی دیگران در نوشتن کتاب استفاده کنم. چگونه عنوان خوبی برای کتاب ‎انتخاب کنم؟
چطور مثل نویسنده ها کتاب بنویسیم؟ نوشتن کتاب و راه و چاره نوشتن کتاب و ۱۰ مرحله برای نوشتن کتاب و چگونه کتاب بنویسیم و نحوه نوشتن کتاب و قوانین نوشتن کتاب را در این پست مطالعه کنید. جواب چگونه کتاب بنویسیم را در راهنمای جامع و کاربردی نگارش کتاب انتشارات ترجمک ارایه دهنده خدمات چاپ کتاب و ترجمه کتاب و صفحه آرایی کتاب و ویراستاری کتاب و چاپ و فروش کتاب بخوانید.
نحوه نگارش کتاب و نوشتن کتاب غیرداستانی که اصول و قواعد تقریباً مشابه و یکسانی وجود دارد. بنابراین چگونه کتاب بنویسیم و چاپ کنیم؟ چاپ کتاب با قرارداد حضوری یا غیر حضوری چاپ کتاب شما در کمترین زمان ممکن با هزینه مناسب در تیراژ پایین در انتشارات ترجمک.
اگر چگونه کتاب بنویسیم و چاپ کنیم؟ را در مرورگر گوگل سرچ کنیم، عبارات کلیدی زیر پیشنهاد می شود:نویسنده کتاب مهندسی

 • چگونه کتاب بنویسیم؟
 • چگونه کتاب کمک آموزشی بنویسیم؟
 • چگونه کتاب علمی بنویسیم؟
 • چگونه کتاب بنویسیم و چاپ کنیم؟
 • چگونه کتاب چاپ کنیم؟
 • تکنیک نوشتن کتاب؟
 • چگونه کتاب تاریخی بنویسیم؟
 • چگونه یک کتاب پرفروش بنویسیم؟
 • ایده برای نوشتن کتاب چگونه ایجاد می شود؟
 • چگونه کتاب کمک آموزشی خوب تهیه کنیم؟
 • مراحل نوشتن کتاب تا چاپ چیست؟
 • چطور کتاب کمک آموزشی تهیه کنیم؟
 • چگونه یک کتاب غیرداستانی بنویسیم؟

تکنیک های نویسندگی بصورت آموزش قدم به قدم در این پست کمک آموزشی خوب، مقاله ای است که در آن سوالات و تمرین‌های زیادی ارائه شده است و نوشتن کتاب، راهکارهای شروع نوشتن کتاب و تمرین شروع نویسندگی و کتاب نویسی، آموزش نویسندگی آمده است.
چگونه کتاب بنویسیم و چاپ کنیم؟ ترجمک با ارائه خدمات غیرحضوری چاپ و نشر کتاب و در اختیار قراردادن ادیتور اختصاصی این امکان را برای شما فراهم می کند که بدون مراجعه حضوری قرارداد بسته و کتاب خود را به چاپ برسانید.
قدم به قدم تا نویسندگی به شما کمک می‌کند نویسندگی را تجسم ‌کنید و بیشتر به آنها فکر کنید، حتی درباره‌ی شخصیت خودتان هم بیشتر می‌آموزید. هر زمان ایده‌های آنی به ذهن‌تان نرسید، به نوشتن ادامه دهید تا ایده ای بدست آید. به سئوالات زیر پاسخ دهید:آموزش نویسندگی کتاب

 • چگونه کتاب کمک آموزشی بنویسیم؟
 • چگونه کتاب علمی بنویسیم؟
 • چگونه کتاب بنویسیم؟
 • چگونه کتاب بنویسیم و چاپ کنیم؟
 • چگونه کتاب چاپ کنیم؟
 • چگونه کتاب تاریخی بنویسیم؟
 • چگونه کتاب کودک بنویسیم؟
 • تکنیک نوشتن کتاب چیست؟
 • نحوه نوشتن کتاب آموزشی برای کنکور چگونه است؟

اگر کتابی برای چاپ دارید، سفارش آماده سازی و چاپ کتاب خود را در انتشارات ترجمک ثبت کنید و ترجمک کلیه اقدامات لازم از ویراستاری تا توزیع کتاب شما را انجام خواهد داد..

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان