بازاریابی ترجمه کتاب

مهارت های مترجم برای ترجمه کتاب

مهارت های افزایش بازار ترجمه کتاب

آیا مترجم هستید؟ قصد دارید شرکت ترجمه خودتان را دایر کنید؟ قصد دارید به صورت فریلنس کار کنید؟ چگونه بازار کار خود را توسعه دهیم؟ بازاریابی سفارشات ترجمه متون و کتاب چگونه است؟ در این پست مهارت های لازم برای افزایش بازار ترجمه کتاب و گرفتن سفارشات بیشتر بحث می شود.

صرفنظر از نوع ترجمه، یک مترجم به انواع مختلفی از توانایی ها و مهارت ها برای موفقیت در بازار ترجمه نیاز دارد. این مهارت ها در چهار بخش بحث شده است: مهارت های پایه و اساسی که برای مترجم بودن نیاز است. زمانی می توان ادعای مترجمی نمود که این توانایی ها را داشته باشیم.

مهارت ها و ویژگی های شخصی شامل توانایی های فردی یک مترجم است که بایستی برای موفقیت به تقویت آنها بپردازد. مهارت های تجاری و طریقه فعالیت در بازار از دیگر توانایی های مترجم است و در نهایت توانایی های عملکرد برتر است. در مجموع در این مجموعه مقاله عناوین زیر بحث خواهد شد:

پنج مهارتی که داشتن آن برای ترجمه کتاب خوب است

این مهارت ها برای یک مترجم موفق بطور قطعی ضرورت ندارد اما داشتن آنها تفاوت بزرگی در بازده کاری مترجم ایجاد می کند. این مهارت ها عمدتا برای مترجمان آزاد مناسب است. کسانی که بطور آزاد کار کرده، به دنبال موفقیت در بازار ترجمه بخصوص ترجمه کتاب هستند.

۱- توانایی کار تخصصی

اگر در حوزه خاصی ترجمه کنید، مدارک و مجوزهای آن را داشته باشید، احتمال موفقیت به عنوان مترجم آزاد بیشتر است. مزایای ترجمه یک حوزه تخصصی عبارتند از:

 • آشنایی با واژگان و لغات اصلی تخصص و ترجمه سریعتر در نتیجه آن
 • استفاده از سبک مناسب و صحیح برای ترجمه متن تخصصی
 • اغلب می توان دستمزد بیشتری گرفت چون ترجمه تخصصی تری انجام می شود
 • هدف قرار دادن بازار و بدست آوردن مشتریان جدید راحتتر می شود.

چگونه مترجم یک تخصص خاص شویم:

 • در حوزه تخصصی مورد نظر مدرک و گواهینامه بگیرید
 • موضوعات تخصص را بطور عمقی مطالعه و تحقیق کنید تا زمانی که تسلط پیدا کنید
 • مطبوعات، وبلاگ ها و سایت های اطلاعاتی صنعت را مطالعه کرده و واژگان خود را تکمیل کنید
 • واژه نامه اختصاصی خود را یافته یا ایجاد کنید.

۲- توانایی بازاریابی/فروش

همگان ارزش بازاریابی و تبلیغ را می دانند اما همه از آن بخوبی استفاده نمی کنند. خوشبختانه می توان از افراد با تجربه کمک گرفت و از افراد و شرکت های موفق الگوبرداری کرد.

۳- توانایی شبکه زنی

بیشتر ما از شبکه زدن اجتناب می کنیم در حالی که می دانیم چقدر برای بهبود کسب و کار ما اهمیت دارد.

این یکی از حوزه هایی است که وقتی به آن تسلط پیدا می کنیم، متوجه می شویم که چقدر ارزشمند است و چقدر انجام آن راحت است. خوشبختانه اینترنت جایی است که می توان کمک گرفت و شبکه زد.

 • همه مقالاتی که در مورد طریقه شبکه زنی پیدا می کنید را بخوانید
 • راهبردهایی را انتخاب و بکار بگیرید که فکر می کنید برای شما مناسب است
 • سپس اجرا کنید، چیزی از دست نمی دهید و منفعت بالقوه دارد.

۴- مهارت کار با اعداد و ارقام

عده ای براحتی با اعداد کار می کنند و عده ای هوش ریاضی و محاسباتی خوبی ندارند. مهارت کار با اعداد برای صدور پیش فاکتور، صورتحساب و حسابداری و غیره لازم است. اگر مهارت خوبی در کار با اعداد و ارقام داشته باشید خیلی سریع و راحت مشتریان خود را راه انداخته و پروژه ها را مدیریت می کنید.

مهارت کار با فرمول و عدد در ترجمه کتاب

هرچند لازم نیست مغز ریاضی باشید. پیشنهاد می کنیم:

 • از تمامی ابزارهای دردسترس خود استفاده کنید مثل ماشین حساب و البته صفحه گسترده اکسل
 • همه چیز را دو یا سه بار چک کنید
 • استفاده از نرم افزارهای مدیریت پروژه را در نظر داشته باشید، زیرا خیلی از اقدامات پروژه بطور خودکار انجام می شود
 • از شخصی با مهارت های محاسباتی برای انجام اینگونه کارها استفاده کنید و وظایف را تفویض کنید.

۵- خلاقیت تجاری

منظور از خلاقیت تجاری شناخت کامل کسب و کار خود و توانایی استفاده از تمامی فرصت های موجود برای بهبود و توسعه حرفه و کسب خود است.

بعضی از افراد براحتی می توانند فرصت های موجود را شناخته و به فرصت های تجاری تبدیل کنند. در حالی که عده ای این توانایی را ندارند. اما می توان آنرا آموخت و هوشمندتر عمل کرد.

طرق محتمل توسعه هوش تجاری و خلاقیت عبارتند از:

 • به دقت خود و کار و کسب خود را تحلیل کنید- بخصوص طریقه پول سازی و بهره وری خود را بررسی کنید. اینکار حیطه های بالقوه بهبود و رشد را مشخص می کند.
 • از مربی تجاری و مدیریت کسب و بازاریابی استفاده کنید.
 • خود را آموزش دهید. کتاب و مطلب مرتبط بخوانید و تمرین کنید.
 • دوره های پایه مدیریت کسب و بازاریابی را بگذرانید.
 • از همکاران موفق خود یاد بگیرید.

می توانید لیست این مهارت ها را برای مطالعه آفلاین دانلود کنید:

دانلود ترجمه کتاب مهارت های مترجم

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست.
مترجم کتاب کیست: شرح شغل ، وظایف و نیازهای مترجمان کتاب که برای استخدام برای ترجمه کتاب نیاز دارند. مترجم کتاب نیاز به آموزش رسمی دارد. در مورد وظایف شغلی ، تحصیلات و الزامات زبان اطلاعات باید داشت و در مورد شغل مترجمی و وظیفه مترجم تصمیم گیری کرد.
ترجمه کتاب چگونه انجام می شود؟ چگونه کتاب ترجمه می شود؟ چه کسی ترجمه کتاب انجام می دهد؟ قیمت ترجمه چقدر می شود؟ برای ترجمه کتاب چطور قیمت محاسبه می شود؟ ترجمه کتاب ارزان و فوری مناسب است؟ ترجمه کتاب و پشتیبانی چگونه است؟ آیا ترجمه کتاب کیفی است؟
ترجمه فوری چگونه است و آیا به کیفیت ترجمه لطمه می خورد؟ کیفیت ترجمه به فوری بودن ترجمه بستگی دارد یا به مهارت های مترجم؟ چه چیز هایی شما را به یک مترجم تبدیل میکند؟ وظایف یک مترجم حرفه ای برای انجام ترجمه و اصطلاحا مترجم شدن چیست و باید به یک یا چند زبان مسلط باشد؟
وظایف و مهارت های مترجم – وظایف مترجم اغلب کارهای یک نویسنده ی متن تخصصی را شامل می شود که ممکن است تغییراتی بسیار اساسی نداشته باشد. جهت سفارش ترجمه مقاله و کتاب توسط مترجم کتاب حرفه ای به صورت ترجمه ارزان، ترجمه آنلاین، ترجمه فوری و ترجمه تخصصی به ترجمک مراجعه کنید.
معرفی شغل مترجم – در این بخش به معرفی شغل مترجم، شرح وظایف مترجم، تحصیلات، مهارت ها و شرح وظایف و ماموریت های مترجم کتاب می پردازیم. فعالیت های شغلی مترجم کتاب، مهارت های مورد نیاز مترجم کتاب، توانایی های مترجم کتاب، تحصیلات مورد نیاز برای ترجمه کتاب چیست؟
آیا ترجمه کتاب کار ترجمه رسمی است؟ چه کسی مترجم رسمی است؟ انتخاب مترجم برای ترجمه کتاب چگونه است؟ با توجه به تعداد زیاد مترجمان خبره، وظیفه سیستم هوشمند تخصیص سفارش به مترجم است که به کمک تیم کنترل کیفی و مدیر گروه انجام می شود. ترجمه تخصصی کتاب پزشکی و ترجمه کتاب مهندسی و ترجمه کتاب هنر و ادبی است.
مراحل ترجمه کتاب به چه شکل است؟ قیمت ترجمه کتاب چگونه محاسبه می‌شود؟ ترجمه کتاب به چه زبان‌هایی انجام می‌شود؟ آیا امکان ترجمه کتاب به‌صورت فوری وجود دارد؟ درباره کار مترجم و محل کار او و اصول و شرح وظایف پست های سازمانی و شرکتهایی که نیاز به مترجم دارند، چه می دانیم؟
دعوت به همکاری مترجم کتاب برای ترجمه کتاب پزشکی، ترجمه کتاب مهندسی، ترجمه کتاب هنر، ترجمه کتاب دامپزشکی، ترجمه کتاب تربیت بدنی، ترجمه کتاب پرستاری و با درآمد مکفی است. استخدام مترجم برای تکمیل تیم ترجمه ترجمک انجام می شود.
درآمد مترجم بخصوص مترجم کتاب، مترجم توریست، استخدام مترجم انگلیسی به فارسی، مترجم کتاب فارسی به انگلیسی، مترجم پایان نامه فارسی به انگلیسی و استخدام مترجم غیر حضوری ترکی استانبولی با آموزش وظیفه مترجم. به تیم ترجمه ما بپیوندید.
پیش فرض ها، حکایات، داستان هایی در مورد ترجمه کتاب وجود دارد. انواع ترجمه از وظایف خاص مترجم در یک شرکت تجاری یا در سازمانهای دولتی است که ترجمه را به صورت ترجمه عمومی یا ترجمه تخصصی انجام می دهند.
مهارت مترجم حرفه ای ممکن است شامل ترجمه کتاب، ترجمه مقاله یا ترجمه وب سایت باشد. به ترجمه های بی نظیر توجه داشته باشید و آنچه را که ممکن است ترجمه کرده باشید متفاوت در نظر بگیرید. ترجمه کتاب پزشکی، ترجمه کتاب پرستاری، ترجمه کتاب ریاضی و آمار با هم فرق دارد و توسط مترجم حرفه ای با ترجمه تخصصی هر حوزه انجام می شود.
وظایف مترجم عبارتند از: مترجم به فردی گفته می شود که به زبان های مختلفی تسلط دارد و می تواند متن ها، اسناد و مستندات قانونی همانند قراردادها را ترجمه کند. چگونه یک مترجم شویم ؟ ترجمه رسمی گواهی های اشتغال به کار با شرح وظایف و ترجمه مدرک و ترجمه کتاب مهم است که حرفه ای باشد.
ترجمه متن و ترجمه دانشجویی با ترجمه کتاب، ویرایش، ویرایش نیتیو، ترجمه متون محرمانه، فرق دارد و برای تبدیل به مفسر یا مترجم شفاهی راههایی وجود دارد از جمله پنج راه برای تبدیل شدن به یک مترجم شفاهی. ترجمه کتاب تخصصی – خدمات ترجمه و بازخوانی ترجمک توسط مترجمین ترجمه کتاب تخصصی بسیار آگاه و با تجربه انجام می شود. آنها درک درستی از کل روند ترجمه و وظایف مترجم در ترجمه کتاب داشته و ترجمه تخصصی و مقرون به صرفه ارائه می دهند. قرارداد ترجمه کتاب که خود از انواع قرارداد چاپ کتاب است بسته می شود که به مهارت های مترجم بستگی دارد.
ارسال دیدگاه
توسط
تومان