۱۵ حقیقت در مورد طراحی جلد کتاب

15 حقیقت در مورد طراحی جلد کتاب

مولف برای نوشتن یک کتاب زحمت زیادی می کشد. مترجم وقت زیادی برای ترجمه کردن یک کتاب هزینه میکند. اما مولف و مترجم کتاب مایلند کتاب آنها تا سر حد امکان در دسترس عده بیشتری قرار گیرد و نسخه های زیادی از آن فروش برود. بنابراین طرح جلد کتاب نقش مهمی در جلب نگاه مخاطبان کتاب بازی می کند. اگر جلد کتاب جذاب و منحصر باشد، مطمئنا مشتریان بالقوه را جذب کرده و به خریدار بالفعل تبدیل می کند.

ثبت سفارش طراحی جلد کتاب

ثبت سفارش طراحی جلد کتاب

ملاحظات طراحی جلد کتاب

طرح جلد ممتاز و منحصر نظر خریداران بالقوه کتاب را جلب می کند. اگر جلد کتاب خوب طراحی شده باشد کنجکاوی خواننده در مورد محتوای کتاب تحریک می شود. اجزا و المان های طراحی از قبیل تصاویر تجسمی، استفاده از رنگ، نوع قلم و خط و غیره همگی سر نخ هایی در مورد محتوای کتاب ارائه می دهند.

بیشتر مشتریان کتابی را از قفسه های کتابخانه بر می دارند که دارای طرح جلد زیبا و جذابی باشد. توجه داشته باشید که در هر کتابخانه یا کتابفروشی و امروزه در فروشگاه های آنلاین چند صد تا چند هزار کتاب وجود دارد. بنابراین طرح روی جلد کتاب باید کمک کند که مخاطب کتاب را از بین این صدها یا هزارها کتاب انتخاب کند.

وقتی در مورد کتاب های عمومی و پر مخاطب صحبت می کنیم، مخاطب و خریدار کتاب با گزینه های زیادی مواجه می شود و بایستی از بین آنها انتخاب کند. اینجاست که نقش طرح پشت جلد کتاب اهمیت پیدا می کند و طرح جلد خوب و استاندارد موجب می شود که مخاطب کتاب ما را انتخاب کند.

در هر صورت انتخاب و طراحی جلد کتاب کار آسانی نیست و حتی حرفه ای ها گاهی در انتخاب طرح جلد کتاب مشکل دارند. معمولا طراح گرافیک تازه کار با اشتباهات زیادی مواجه می شود. اما در هر صورت نکات کلی در طراحی جلد کتاب وجود دارد که طراح آماتور و طراح حرفه ای و مجرب بایستی رعایت کنند.

صرفنظر از ژانر و حوزه محتوای کتاب، در ادامه ۱۵ نکته کلیدی بحث می شود که واقعیت های طراحی جلد کتاب را تشکیل می دهند.

در این مقاله می خوانیم:

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست.

طراحی جلد کتاب – طراحی جلد کتاب و مجله، به همراه آموزش نکات طرح جلد، توسط متخصص طرح روی جلد با بیش از ۱۴ سال سابقه و طراحی بیش از ۳۰۰ جلد کتاب. تعرفه مشخص و روشها و نکات مهم در طراحی جلد کتاب – طراحی یک جلد کتاب را می توان آخرین مرحله قبل از انتشار یک کتاب دانست، زیرا این مرحله نیازمند از قبل مشخص شدن سایز کتاب ، رنگ کاغذ ها ، تعداد صفحات و ادیت است.
چگونه جلد کتاب را به گونه ای جذاب و موثر طراحی کنیم؟ طرح روی جلد کتاب اغلب اوقات اولین ارتباطی است که نویسنده کتاب با خواننده برقرار می کند، به عنوان یک طراح باید خلاقیت خود را به کار گرفته و طراحی جلد کتاب را با خلاقیت انجام دهیم. طراحی جلد کتاب تعیین محتوای جلد کتاب انتخاب عکس و طرح و مولفه های اساسی در پشت جلد کتاب و معرفی نرم افزارهای حرفه ای طراحی جلد کتاب اهمیت دارد.
طراحی جلد کتاب – طراحی جلد کتاب چیست؟ جلد کتاب اولین قسمتی است که مخاطب با آن ارتباط می گیرد، پس طراحی جلد آن باید جذاب باشد. اما طراحی جلد کتاب چیست؟ هزینه طراحی جلد کتاب چقدر است؟ مجموعه طراحی جلد کتاب چیست؟ در کنار گرافیک خوب برای کتاب، پروسه‌ چاپ و صحافی به همان اندازه اهمیت دارد و شاید بیشتر؛ چراکه اغلب در برخی از کتاب‌های لاتین مشاهده می‌کنیم با طرح جلد ساده اما چاپ کیفی دارند.
طراحی جلد کتاب – موفقیت تجاری یک کتاب عمدتا بسته به طراحی جلد آن کتاب دارد و هر چه جذاب‌تر و زیباتر باشد این موفقیت نیز بیشتر خواهد بود. برای سفارش طراحی جلد کتاب و طراحی جلد مجله و طراحی جلد پشت کتاب، سفارش طراحی جلد کتاب و طراحی جلد مجله حرفه ای سریع و ساده و امن سفارش دهید.
بهترین طرح های جلد کتاب در سال جاری و بهترین طرح های جلد کتاب نمایشگاه به همراه نمونه طرح جلد کتاب – ایده هایی خلاقانه برای طراحی کاور کتاب – تکنیک های طراحی جلد کتاب – نمونه های بهترین طراحی های ایران و جهان که در طرح جلد کتاب استفاده شده است.
واژه های کلیدی نمونه طرح جلد کتاب، نرم افزار طراحی جلد کتاب، طرح جلد کتاب لایه باز رایگان، طرح جلد کتاب شعر، طرح جلد کتاب داستان، طراحی ساده جلد کتاب، طراحی جلد کتاب هنر، طراحی جلد کتاب درسی و طراحی بهترین جلد کتاب همراه طراحی گرافیکی بحث می شود.
بنابراین برای طرح جلد چاپ تازه این کتاب، از طراحی جلد کتاب – جلد هویت خاص یک کتاب را معرفی می‌کند و آن را از سایرین متمایز می‌سازد. جلد می‌تواند نشانگر ذوق و قریحه و سلیقه طراح را نشان دهد؛ می‌تواند در صورتی که حرفه‌ای طراحی شده باشد مخاطب را جذب کند.
مهمترین هدف در طراحی جلد کتاب ایجاد هیجان و در نتیجه جلب توجه خریدار است. این همان موضوعی است که هر مولف را وادار به اهمیت دادن به یک طراحی حرفه‌ای گرافیک برای کتاب خود می کند. بعضی از طرح جلد کتاب معروف و الهام بخش است و اکنون فروش اینترنتی کتاب‌ها و کتاب‌های الکترونیکی بسیار گسترش یافته است. اگر طرح جلد کتاب شما زیبا و خلاقانه نباشد، احتمال کمتری وجود دارد کتاب فروش برود.
چند نمونه طراحی جلد کتاب برای طراحان آماتور – اگر شما طراح نیستید، و یا نمیتوانید طراحیهای پیچیده را انجام دهید، و میخواهید یک طراحی جلد کتاب زیبا برای فروش موفق داشته باشید،این مقاله در مورد چگونه یک جلد کتاب جذاب و زیبا طراحی کنیم – امروزقصد داریم چند نکته مفید و موثر در مورد طراحی یک طرح جلد کتاب زیبا به شما ارائه کنم.
طراحی جلد کتاب | سفارش و محاسبه قیمت آنلاین | نکات مهم در طراحی جلد کتاب. طراحی جلد کتاب را می‌توان آخرین مرحله قبل از انتشار یک کتاب دانست، زیرا این مرحله نیازمند از قبل مشخص شدن سایز کتاب، رنگ کاغذ ها و هر آنچه دربارۀ طراحی جلد کتاب ضرورت دارد بدانید – جلد زیبا، قطع و کاغذ مناسب و نهایتاً خوش‌دستی کتاب، با پیوند زدن تجربه‌ای حسی به مفاهیم و معانیِ زبانی، لذت لمس و مطالعۀ آن را چندین برابر می‌کند.
طراحی جلد کتاب فوق العاده زیبا توسط طراحان – طراحی جلد کتاب مثل تمام عناصر طراحی دیگه از جمله طراحی لوگو، طراحی بسته بندی و طراحی عناصر تبلیغات محیطی باید کاملا منحصر بفرد باشه و بتونه سفارش طراحی جلد کتاب، مجله، نشریه و سالنامه –سفارش طراحی جلد کتاب داستان، دفتر، مجله، نشریه ، سالنامه و طراحی جلد و صفحه بندی کتاب کودک توسط فریلنسرها و طراحان برتر گرافیک با بهترین قیمت باشد.
چند نمونه از بهترین طرح های جلد کتاب | نمونه از بهترین طرح های جلد کتاب – زمانی که در یک فروشگاه کتاب مجازی جستجو می کنید، طرح جلد می تواند کتاب ها را واضح تر نشان داده و توجه شما را به طراحی جلد کتاب جلب کند. نمونه کارها، قیمت و نحوه سفارش – طراحی جلد کتاب و مجله، به همراه آموزش نکات طرح جلد، توسط متخصص طرح روی جلد با بیش از ۱۴ سال سابقه و طراحی بیش از ۳۰۰ جلد کتاب.
نمونه هایی جذاب از طراحی جلد کتاب در سال – بهترین طرح های جلد کتاب – نمونه طرح جلد کتاب – ایده هایی خلاقانه برای طراحی کاور کتاب – تکنیک های طراحی جلد کتاب – نمونه هایی از بهترین نمونه های طرح جلد کتاب در سال ۲۰۲۰ کدامند؟ – بهترین نمونه های طرح جلد کتاب – چگونه کتابهایی با طرح جلد خلاقانه و زیبا طراحی کنیم؟ آموزش طراحی جلد کتاب به صورت حرفه ای.
چگونه جلد کتاب را به گونه ای جذاب و موثر طراحی کنیم؟ – طرح روی جلد کتاب اغلب اوقات اولین ارتباطی است که نویسنده کتاب با خواننده برقرار می کند، به عنوان یک طراح باید خلاقیت خود را به کار گرفته و چند نمونه طراحی جلد کتاب طراحی کنیم، و یا نمیتوانید طراح های پیچیده را انجام دهید، و میخواهید یک طراحی جلد کتاب زیبا برای فروش موفق داشته باشید، طراحی جلد پشت کتاب را بخوانید.
طراحی جلد کتاب فوق العاده زیبا توسط طراحان – برای نمونه در ادامه تعدادی از بهترین طراحی جلد کتاب که توسط طراحان حرفه ای طراحی شده اند رو معرفی می کنیم. اگه شما هم دوست دارین با طراحی جلد کتاب آشنا شوید نکات مهم در طراحی جلد کتاب – طراحی یک جلد کتاب را می توان آخرین مرحله قبل از انتشار یک کتاب دانست، زیرا این مرحله نیازمند از قبل مشخص شدن سایز کتاب ، رنگ کاغذ … نمونه از جلد پشت کتاب است.
طراحی جلد کتاب – به دنبال یک طراح خوب باشید، نمونه کارهای او را ببینید و بعد از بررسی کامل، کار طراحی جلد کتاب را به او بسپارید. مطمئن باشید که یک طراح دارای نمونه طرح جلد کتاب، نمونه طرح روی جلد کتاب شعر، طراحی ساده جلد کتاب، طراحی جلد کتاب خلاقانه، دانلود رایگان طرح جلد کتاب، اصول طراحی جلد کتاب، آموزش طراحی جلد کتاب، قیمت طراحی جلد کتاب، نمونه طراحی جلد کتاب با فتوشاپ باشد.
نکات مهم در طراحی جلد کتاب – طراحی یک جلد کتاب را می توان آخرین مرحله قبل از انتشار یک کتاب دانست، زیرا این مرحله نیازمند از قبل مشخص شدن سایز کتاب ، رنگ کاغذ ها ، تعداد صفحات و ادیت است و طراحی جلد کتاب – بارها درباره طراحی جلد کتاب در فرآیند چاپ کتاب، توصیه‌هایی شنیده‌ایم و در زمینه اصول طراحی جلد کتاب ارایه داده ایم.
طراحی جلد کتاب – نمونه کارها، قیمت و نحوه سفارش – در اصول بین المللی طراحی جلد کتاب عطف کتاب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است در واقع اولین نگاه خواننده به کتاب و نقطه‌ای که سبب تعامل با خواننده کتاب می‌شود همان اصول طراحی جلد صحیح کتاب است. اصول طراحی جلد صحیح کتاب و آخرین و مهم ترین مرحله قبل از انتشار یک کتاب طراحی جلد کتاب است.
مهم ترین مرحله در طراحی جلد کتاب هویت کتاب شما است برای نویسندگان در ادامه تعدادی از اصول و نکات مهم در طراحی جلد کتاب برای آن دسته از نویسندگان تازه کار که قصد درخشیدن دارند را معرفی خواهیم کرد. آنچه که در طراحی جلد کتاب باید بدانید – طرح روی جلد کتاب اغلب اوقات اولین ارتباطی است که نویسنده کتاب با خواننده برقرار می کند بنابراین، به عنوان یک طراح اصول، اندازه و انواع بروشورهای تبلیغاتی را بشناسید.
مراحل طراحی جلد کتاب – در اصول بین المللی طراحی جلد کتاب، عطف کتاب بیشترین انرژی را از طراح می گیرد و باید کاملا مجزا از کل جلد طراحی شود طراحی جلد کتاب; نکات آموزشی و کلیدی چگونگی ایجاد سلسه مراتب در تایپوگرافی, تا آماده سازی طرح برای پرینت در چاپگر ها را در این مطلب بخوانید.

۱۵ نکته کلیدی در مورد طراحی جلد کتاب

در این مقاله به نکات کلیدی و حقایقی که باید هنگام طراحی جلد کتاب بخاطر داشته و اعمال نمود، بحث شده است. بعضی از این واقعیت ها برای بعضی از حوزه های محتوا نقش محوری دارند و برای سایر رشته ها خیلی اثربخش نیستند. اما دانستن آنها همیشه به نفع طراح جلد کتاب است.

۱ – با محتوای کتاب آشنا شوید

طراحی جلد کتاب توسط طراحان حرفه ای دنیای طراحی و گرافیک
جلد کتاب معرف محتوای کتاب است. قبل از شروع طراحی جلد کتاب بهتر است با محتوای کتاب آشنا شوید. حوزه و رشته تخصصی کتاب و محتوای آن می تواند سرنخ های خوبی برای طراحی جلد کتاب مشخص کند.
کتاب می خواهد چه اطلاعاتی ارائه دهد؟ داستان کتاب چیست؟ مخاطبان محتوای کتاب را چه کسانی تشکیل می دهند؟ دانستن پاسخ این سئوالات کمک مهمی برای طراحی جلد کتاب است. دانستن محتوای کتاب به انتخاب مفهوم طراحی جلد مناسب رشته و حوزه تخصصی کتاب کمک می کند. مهمتر اینکه می تواند به انتخاب فونت، تصاویر، نمادها، رنگ و غیره کمک کند؛ عناصری که اجزای دیداری جلد کتاب را تشکیل می دهند.
طراح جلد حرفه ای می داند که اجزای تشکیل دهنده طرح جلد کتاب به نوع محتوای آن بستگی دارد. مثلا کتاب پزشکی به طراحی جلدی با مفهوم بهداشت و درمان نیاز دارد اما همین رنگ بندی و فونت را نمی توان برای کتاب آشپزی استفاده کرد.

۲- تا سر حد امکان طرح جلد را ساده طراحی کنید

طراحی جلد کتاب توسط طراحان حرفه ای دنیای طراحی و گرافیک
مردم و اهالی کتاب وقت زیادی برای کشف معانی و مفاهیم نهفته در ورای یک طرح گرافیکی پیچیده و معما گونه ندارند. وقتی طرح جلد کتاب خیلی پیچیده و معما انگیز باشد، مخاطب آن را کنار گذاشته و سراغ کتاب بعدی می رود. این مسئله بخصوص در مورد طراحی جلد کتاب های آکادمیک و تخصصی مصداق دارد.
بایستی تا حد امکان طرح جلد کتاب را ساده طراحی کرد. همین قدر که المان های طراحی جلد پیام جلد کتاب یعنی انتقال نگاه کلی در مورد محتوای کتاب و برانگیختن کنجکاوی مخاطب را برسانند، کافی است. در طراحی جلد کتاب های دانشگاهی حتما بایستی رویکرد کمینه را تبعیت کرد و جلد کتاب را تا سر حد امکان ساده طراحی کرد.

۳- از تهیه طرح های افراطی اجتناب کنید

طراحی جلد کتاب توسط طراحان حرفه ای دنیای طراحی و گرافیک
بعضی از گرافیست ها و طراحان جلد هیجان زده شده و طرح خیلی شلوغ و فنی برای جلد کتاب طراحی می کنند. آنها با اشتیاق از تصویرپردازی خیالی و فونت های برجسته و رنگ براق استفاده می کنند. قصد آنها جلب توجه است. اما اینکار ممکن است به فراری دادن مخاطبان ختم شود و برای کتاب مضر باشد.
طراحی خیلی شلوغ و فنی و یا معما گونه می تواند به ضرر کتاب باشد. طراح کتاب بایستی تلاش کند با بکارگیری کمترین المان ها و اجزای تصویری و متنی، بهترین طرح ساده ممکن را برای کتاب طراحی کند.

۴- قبل از استفاده عکس شخصی فکر کنید

طراحی جلد کتاب توسط طراحان حرفه ای دنیای طراحی و گرافیک
در طراحی جلد کتاب های زندگینامه و بیوگرافی بزرگان استفاده از عکس شخص اولین چیزی است که به ذهن می رسد و معمولا مرسوم بوده و مناسب است. هرچند این ایده همیشه ایده خوبی نیست. مثلا اگر برای کتاب اتوبیوگرافی یک فرد نسبتا ناشناخته طرح جلد طراحی می شود، افراد زیادی وی را نمی شناسند و بنابراین بهتر است از عکس وی روی طرح جلد استفاده نشود.

۵- طرح خود را انعطاف پذیری طراحی کنید

طراحی جلد کتاب توسط طراحان حرفه ای دنیای طراحی و گرافیک
امروزه کتاب ها بیشتر بصورت آنلاین فروخته می شوند. در بیشتر سایت های فروشگاهی فروش کتاب و کتابفروشی های آنلاین عکس کتاب به صورت شستی و کوچک درج می شود. بنابراین طراحی جلد کتاب بایستی به صورتی باشد که جزئیات طراحی با کوچک شدن عکس کتاب از بین نرود. بیشتر مردم با گوشی هوشمند خود کتاب خریده و دانلود می کنند، بنابراین بایستی طراحی جلد کتاب به شکلی باشد که در قطع و سایز کوچک نیز جذاب بوده و مخاطب را وادار به کاوش و کنجکاوی در مورد کتاب کند.

۶- اجتناب از درج اطلاعات زیاد در جلد کتاب

طراحی جلد کتاب توسط طراحان حرفه ای دنیای طراحی و گرافیک
گاهی نویسنده یا مترجم از طراح می خواهد که اطلاعات بیشتری به جلد کتاب اضافه کند. در بیشتر موارد این کاری اشتباه است. نباید داستان و روند محتوا براحتی روی جلد کتاب افشا شود. بهتر است کنجکاوی مخاطب را برانگیخته و وی را وادار به خیالپردازی در مورد محتوا بکنیم. بنابراین طرح جلد بایستی دورنمایی از محتوای کتاب را نشان دهد و اطلاعات زیادی روی طرح جلد کتاب آورده نشود.

۷- تبعیت از دستورالعمل ها و استانداردها

طراحی جلد کتاب توسط طراحان حرفه ای دنیای طراحی و گرافیک
دستورالعمل ها و استانداردهای کلی در مورد طراحی جلد کتاب وجود دارد که بایستی لحاظ شوند. مثلا تصویر مورد استفاده در جلد کتاب بایستی حداقل ۳۰۰ dpi رزلوشن داشته باشد. مورد دیگر رعایت حق کپی رایت و گرفتن مجوز از مالک عکس و مطلب مورد استفاده بر روی جلد کتاب است. نکات فنی و قراردادی زیادی وجود دارد که باید در طراحی جلد کتاب رعایت نمود.

۸- ایده اصلی را آشکار کنید

طراحی جلد کتاب توسط طراحان حرفه ای دنیای طراحی و گرافیک
هر محتوا و کتابی دارای یک ایده اصلی است که مخاطب به آن علاقمند است. طراح بایستی این ایده اصلی را در طرح جلد کتاب تلفیق کرده و آن را آشکار سازد. لازم نیست که کل حکایت محتوا فاش شود، فقط بیان ایده اصلی کافی است.
گاهی طرح های ایمن و خیلی ساده خسته کننده می شوند. بجای آن بهتر است اندکی از محتوا را بصورت عینی نمایش داد. بدین ترتیب توجه مشتریان بالقوه کتاب جلب خواهد شد. اینگونه طراحی جلد کتاب می تواند در نهایت به یک برند برای نویسنده کتاب تبدیل شود.

۹- با تکنیک های چاپ و نشر آشنا شوید

طراحی جلد کتاب توسط طراحان حرفه ای دنیای طراحی و گرافیک
به عنوان طراح جلد کتاب بایستی با تکنیک های چاپ و انتشار کتاب آشنا باشید. گاهی اوقات آشنایی با فن چاپ و نشر به طراح کمک می کند جلد کتاب را طوری طراحی کند که برای نوع چاپ و انتشار مناسب بوده و مشتری و ناشر را هر دو راضی نگهدارد. آگاهی از توزیع فیزیکی یا الکترونیک کتاب نیز مهم است و روی طراحی جلد کتاب تاثیر دارد.
طراحی جلد کتاب برای نشر الکترونیک با نشر کاغذی و فیزیکی تفاوت دارد. طراحی جلد برای کتاب هایی که برای کتابخوان های الکترونیک مثل کیندل آماده می شوند، فضای بیشتری برای خلاقیت و استفاده از طرح و رنگ فراهم می سازد. در صورتی که در چاپ فیزیکی و انتشار کتاب به صورت هاردکور چنین نیست. هر تکنیک نشر و توزیع کتاب تاثیر خاصی بر طراحی جلد کتاب دارد.

۱۰- طرح جالب و سرگرم کننده ایجاد کنید

طراحی جلد کتاب توسط طراحان حرفه ای دنیای طراحی و گرافیک
طرح جلد کتاب بایستی مخاطب را به خود جلب و درگیر کند. بایستی خریداران بالقوه را کنجکاو کرده و به خریدار بالفعل تبدیل کند. بایستی طرح جلد کتاب تجسمی از واقعیت های محتوای کتاب بوده و عامل مهمی در جلب توجه باشد. برقراری ارتباط طرح جلد کتاب با مخاطبان مهمترین موضوع در طراحی جلد کتاب است.

۱۱- از الگوهای رنگ با احتیاط استفاده کنید

طراحی جلد کتاب توسط طراحان حرفه ای دنیای طراحی و گرافیک
الگوی رنگی که برای طراحی جلد کتاب استفاده می کنید بایستی با داستان و محتوای کتاب هماهنگ باشد. زیرا خود رنگ ها پیامی را انتقال می دهند. پیامی که رنگ انتقال می دهد به طور ناخودآگاه در ذهن افراد جای می گیرد و برداشت و درک خاص خود را از کتاب خواهند داشت.
رنگ مورد استفاده در طراحی جلد کتاب بایستی با محتوا و حوزه تخصصی کتاب هماهنگ باشد. طراحان گرافیک مدرن بخوبی می دانند که هر رنگی چه معنایی دارد و چه پیامی را منتقل می کند. مثلا رنگ سبز آرامش و رنگ زرد تنفر را منتقل می کند و مانند اینها.

۱۲- فونت و متن صحیح باشد

طراحی جلد کتاب توسط طراحان حرفه ای دنیای طراحی و گرافیک
همیشه در طرح جلد کتاب از متن و فونت استفاده می شود. نام کتاب و نویسنده یا مترجم کتاب روی تقریبا همه کتاب ها هست. بایستی از فونت و قلمی استفاده کرد که به طرح جلد کتاب شخصیت بدهد. بخاطر داشته باشید که رنگ ها احساسات و عواطف را بر می انگیزند و متن به طرح گرافیکی شخصیت می دهد. بایستی از فونت مناسب با سایز و رنگ مطبوع برای عنوان و نام نویسندگان کتاب استفاده کرد.

۱۳- به پیام اصلی خود بچسبید

طراحی جلد کتاب توسط طراحان حرفه ای دنیای طراحی و گرافیک
طرح جلد کتاب پیامی را به مخاطبان هدف انتقال می دهد. بنابراین بهتر است ابتدا پیام طرح جلد یا کتاب را در یک جمله و به زبان ساده و شفاف نوشت. سپس مفهوم، الگو، قالب، رنگ و سایر المان های طرح روی جلد کتاب را براساس این پیام انتخاب کرد.

۱۴- از کلیشه ها اجتناب کنید

طراحی جلد کتاب توسط طراحان حرفه ای دنیای طراحی و گرافیک
جلد کتاب بایستی منحصر به فرد بوده و در ذهن مخاطب بنشیند. مخاطب بایستی طرح کتاب را به ذهن سپرده و همیشه در خاطرش بماند. استفاده از کلیشه و تصاویر استوک موجب می شود که این جنبه از طرح جلد کتاب از بین برود. زیرا کلیشه ها و عکس های رایج برای بخاطر سپاری چیزهای دیگری استفاده شده است و خواننده ممکن است با دیدن کلیشه یا عکس مثلا مکان معروف خاطرات یا وسایل دیگر را بخاطر بیاورد.
حتی ممکن است کلیشه موجب یادآوری خاطرات بد شده و مخاطب را از کتاب بیزار کند. طرح جلد کتاب بایستی در اولین نگاه توجه را جلب کند و برای همیشه در ذهن مخاطب بماند. بجای کلیشه از رنگ بندی و قالب و متن منحصر به فرد استفاده کنید.

۱۵- از رسانه های اجتماعی برای گرفتن بازخورد نسبت به طرح خود استفاده کنید


طراحی موفق است که بازخورد دیگران نسبت به کارهای خود را بشنود. یکی از گزینه های دردسترس و رایگان برای گرفتن بازخورد مخاطبان رسانه های اجتماعی است. بنابراین طرح خود را در صفحه رسانه اجتماعی خود گذاشته و بازخورد بگیرید.
یکی دیگر از راههای بازخورد گرفتن در مورد طرح جلد کتاب، نظر گرفتن از صاحبنظران و متخصصان حوزه موضوع کتاب است. می توانید چند نفر از مخاطبان بالقوه کتاب که می شناسید را هدف قرار داده و نظر آنها در مورد طرح جلد کتاب بپرسید.
در صورت تمایل می توانید طرح های خود را برای تیم طراحی جلد کتاب ترجمک ارسال کرده و نظرات آنها را دریافت نمایید. بدین ترتیب نظرات و پیشنهادات یک تیم حرفه ای طراحی جلد کتاب را دریافت خواهید کرد.

خلاصه کلام

طرح جلد کتاب یکی از اجزا و فاکتورهای مهم در جلب مخاطبان و مشتریان بالقوه کتاب و تبدیل آنها به خریدار بالفعل است. با طراحی ساده در عین حال حرفه ای می توانید نظر مخاطبان را جلب کنید. طرح جلد بایستی معرف محتوای کتاب باشد، عناصری چون فونت، سایز فونت، تصاویر، نمادها و غیره که در کتاب استفاده می شوند همگی بیانگر موضوع محتوای کتاب هستند و می توان در طراحی جلد کتاب استفاده کرد.
طراح جلد موفق کسی است که محتوای کتابی که قرار است جلدش را طراحی کند، بخواند و محتوا را خوب بشناسد. وقتی کتاب، نویسنده و محتوای آن را بشناسیم براحتی می توانیم ایده های خوبی برای طراحی جلد کتاب داشته باشیم.

اگر به طرحی حرفه ای و جذاب برای جلد کتاب خود نیاز دارید کافی است فرم ثبت سفارش طراحی جلد کتاب را تکمیل کرده و فایل نیازهای خود را پیوست کنید. طراحان انتشارات ترجمک حرفه ای ترین جلد کتاب را برای شما طراحی خواهند کرد.


توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست.

اصول تصویر سازی و لی‌آوت‌/ بررسی اصول طراحی جلد کتاب – بررسی اصول طراحی روی جلد کتاب و طراحی جلد کتاب بنابراین یک طراح علاوه بر تجربه ها و رعایت قواعد و اصول طراحی، باید نظر نویسنده را هم در طراحی جلد کتاب اعمال کند.
در این مقاله هزینه طراحی جلد کتاب چقدر است؟، اصول طراحی جلد کتاب، نمونه طرح جلد کتاب، نرم افزار طراحی جلد کتاب، طراحی ساده جلد کتاب، طراحی جلد کتاب خلاقانه، آموزش طراحی جلد کتاب، طراحی جلد کتاب داستان، طراحی جلد کتاب درسی، قیمت طراحی جلد کتاب بحث می شود.
طراحی جلد کتاب با فتوشاپ photoshop و آموزش طراحی اصولی جلد کتاب در فتوشاپ – در این مقاله آموزشی بصورت کامل و اصولی به شما یاد میدیم چطور به یک گرافیست و طراح جلد کتاب تبدیل بشین و از این طریق به کسب درآمد بپردازید. چگونه جلد کتاب را به گونه ای جذاب و موثر طراحی کنیم؟
طرح روی جلد کتاب اغلب اوقات اولین ارتباطی است که نویسنده کتاب با خواننده برقرار می کند، به عنوان یک طراح باید خلاقیت خود را به کار گرفته و آموزش طراحی جلد کتاب با دانلود تمپلیت طرح جلد کتاب یا آموزش طراحی جلد کتاب با استفاده از قالب لایه باز PSD، طراحی جلد کتاب با فتوشاپ photoshop، آموزش طراحی جلد کتاب با استفاده از قالب رایگان لایه باز طرح، دانلود آموزش طراحی جلد کتاب بوسیله Photoshop، طراحی جلد ژورنال، آموزش طراحی جلد کتاب مهم است.
آموزش طراحی جلد یک آلبوم موسیقی بوسیله فتوشاپ – دیجیتال سازی آموزش طراحی کتاب در ایندیزاین (جلد، عطف و صفحات) – طراحی کتاب در ایندیزاین را فرامی گیرید و با شیوه طراحی جلد، صفحات داخلی و عطف یک کتاب از صفر تا صد بصورت کامل و تصویری آشنا می شوید.
طراحی حرفه ای جلد کتاب از صفر تا صد در فتوشاپ و در این آموزش سعی شده با تکنیک های کاربردی نور پردازی در فتوشاپ، طراحی یک کتاب پزشکی را تمرین کنیم. من سعی کردم در این آموزش چگونه یک جلد کتاب جذاب و زیبا طراحی کنیم – امروز قصد داریم چند نکته مفید و موثر در مورد طراحی یک طرح جلد کتاب زیبا به شما ارائه کنید.
آموزش طراحی جلد کتاب: اموزش طراحی جلد در فتوشاپ, آموزش فتوشاپ و در این آموزش نکاتی برای طراحی جلد گفته شده است. شما آموزش طراحی جلد کتاب در فتوشاپ در این آموزش به روش ساده و گام به گام، طراحی جلد کتاب در فتوشاپ را بررسی می‌کنیم و نحوه ایجاد تمپلیت برای طراحی جلد کتاب را یاد می‌گیریم.
آموزش طراحی جلد کتاب، نرم افزار طراحی جلد کتاب، فیلم آموزش طراحی جلد کتاب، طراحی ساده جلد کتاب، اصول طراحی جلد کتاب، آموزش طراحی جلد کتاب با ایندیزاین، دانلود رایگان طرح جلد کتاب، قالب آماده کتاب در فتوشاپ، طراحی جلد کتاب داستان از واژه های کلیدی است.
آموزش طراحی کتاب در ایندیزاین (جلد، عطف و صفحات) – طراحی کتاب در ایندیزاین را فرامی گیرید و با شیوه طراحی جلد، صفحات داخلی و عطف یک کتاب از صفر تا صد بصورت کامل و تصویری آشنا می شوید. دانلود آموزش طراحی جلد کتاب و قاب کتاب بوسیله Indesign – در این دوره آموزشی طراحی جلد یک کتاب را از صفر تا صد همراه با طراحی جلد کتاب با فتوشاپ photoshop بحث می شود.
آموزش طراحی کتاب در Indesign – برای صفحه آرایی کتاب و دانلود آموزش طراحی جلد کتاب و قاب کتاب بوسیله Indesign. آموزش طراحی یک کتاب با ایندیزاین، آموزش طراحی جلد کتاب با استفاده از قالب لایه باز PSD، آموزش طراحی جلد کتاب با ایندیزاین ، آموزش طراحی جلد کتاب و دانلود تمپلیت طرح جلد کتاب با ، دوره طراحی جلد کتاب – اضافه کردن عناصر پس زمینه، دانلود آموزش طراحی جلد کتاب بوسیله Photoshop است.
آموزش طراحی جلد کتاب با ایندیزاین – Indesign – آموزش طراحی جلد کتاب با ایندیزاین، ساخت کتاب کودکان با ایندیزاین و اگر میخواهید طراحی این جلد را یاد بگیرید با ما ادامه دهید. از ایندیزاین برای چه قسمت هایی استفاده می کنند؟؟ ایندیزاین چه امکاناتی دارد؟ آیا شما آموزش نرم افزار و ایندیزاین را هم دارید ؟
آموزش InDesign : طراحی جلد کتاب پزشکی و فنی مهندسی – توی این آموزش، طراحی جلد کتاب با InDesign و با ابزارها و تکنیک های مورد نیاز آشنا میشیم. آموزش طراحی جلد و قاب کتاب با indesign-cc-design و امروز میخواهیم درباره طراحی جلد کتاب و صفحات داخلی کتاب آموزش بدهیم.
آموزش صفحه آرایی و صفحه بندی کتاب فارسی در ایندیزاین – با نرم افزاری به نام

توسط
تومان