اهمیت و پیچیدگی های ترجمه پزشکی

اهمیت ترجمه کتاب پزشکی

ترجمه چیست؟ ترجمه کتاب چیست؟ مترجم کتاب کیست؟ انواع ترجمه چیست؟ ترجمه پزشکی چیست؟ آیا ترجمه پزشکی نوعی ترجمه تخصصی محسوب می شود؟ تفاوت ترجمه پزشکی با ترجمه فنی و مهندسی در چیست؟ چرا ترجمه پزشکی اهمیت دارد؟ پیچیدگی و بغرنج بودن ترجمه پزشکی به چه دلیل است؟ در مجموعه مقالات وبلاگ ترجمک به این سئوالات پاسخ داده می شود.

چرا ترجمه پزشکی مهم و سخت است؟

زبان به عنوان ضروری ترین فناوری و ابزار پزشکی توصیف شده است. زبان ابزار اصلی پزشکان و متخصصان پیراپزشکی در انجام کارهای شغلی خود است (جکسون، ۱۹۹۸). مشاهده شده است که بدون استفاده از زبان کار پزشکان و دامپزشکان تقریبا یکسان است (کلارک، ۱۹۸۳).

ترجمه پزشکی (Medical Translation) به ترجمه کردن اسناد، مدارک و کتب پزشکی اطلاق می شود که شامل اطلاعات پزشکی عمومی، مقالات پزشکی، نتایج و رویه اجرایی کارآزمایی های بالینی و غیره است.

کدام رسته مترجمی درآمد بالاتری داردالبته بایستی تذکر بدهیم که منظور از ترجمه پزشکی ترجمه متون و کتاب های متعلق به رشته پزشکی نیست بلکه منظور ترجمه طبی است و شامل خدمات ترجمه ارائه شده به تمامی متخصصان مراقبت سلامت از پزشکان متخصص مثل جراح قلب تا دندانپزشکان متخصص مثل متخصص ایمپلنتولوژی یا متخصصان عفونی و پرستاران، مهندسان بهداشت حرفه ای و بهداشت محیط، متخصص تغذیه و غیره است.

ترجمه کتاب های پزشکی و اسناد مرتبط با بهداشت و درمان به متخصصان مراقبت بهداشتی امکان فراهم کردن مراقبت ضروری و درمان بیمارانی که به زبان متفاوتی صحبت می کنند، را می دهد.

ترجمه متون پزشکی معمولا توسط پزشکان، پرستاران، دندانپزشکان، داروسازان، بیمارستان ها، جراح و متخصص پزشکی، بیماران، شرکت های داروسازی و تجهیزات پزشکی و سایر متخصصان مراقبت بهداشتی استفاده می شود. متخصصان مراقبت سلامت می توانند با استفاده از ترجمه متون پزشکی جدید و همچنین محتوای مکالمات درمانگر-بیمار، کار روزانه خود را راحت تر و ایمن تر انجام دهند.

متخصصان مراقبت بهداشتی با استفاده از ترجمه متون می توانند اطلاعات صحیح تری در مورد بیماری ها و بیماران بدست آورده، تصمیمات آگاهانه ای گرفته و عملکرد شغلی بهتری داشته باشند.

ارزش ترجمه پزشکی در زمانه پاندمی کووید-۱۹

ترجمه پزشکی یکی از اجزا و عناصر اصلی واکنش هماهنگ جهانی نسبت به پاندمی عمومی است که سراسر جهان را درگیر کرده است. امروزه ترجمه شفاهی و حضوری و ترجمه اسناد و محتوای پزشکی به کمک متخصصان امر شتافته است تا سیاست ها و دستورالعمل های درمانی و پیشگیری در سراسر جهان به اشتراک گذاشته شود.

منتقدان می گویند: برای تسهیل ارتباط بین بیماران خارجی و مهاجر که محدودیت ارتباط زبان و کلامی دارند، خدمات ترجمه پزشکی (ترجمه مکالمات بیمار-پزشک، اسناد، فرم های بیماران، مقالات علمی) بایستی بکار گرفته شود و از مترجم و مفسرهای تخصصی پزشکی جهت تسهیل ارتباط استفاده شود، شاید به محدود کردن گسترش بیماری و بهبود پیامد تلاش های متخصصان مراقبت بهداشتی کمک شود.

چرا ترجمه پزشکی پیچیده است؟

وقتی قرار است ترجمه متون مراقبت بهداشتی انجام شود، زبان می تواند یک عامل خطرزا یا ریسک فاکتور (Risk Factor) باشد. ازینرو دانش ترمینولوژیک پزشکی برای مترجم فوق العاده مهم و حیاتی است.

کیفیت ترجمه متون پزشکی می تواند اهمیت جانی و حیاتی داشته باشد، بنابراین جایی برای خطا و اشتباه وجود ندارد. تصور کنید بروشور دارویی را می خوانید که حاوی اطلاعات طبی اشتباه است. این کار می تواند به قیمت جان یا سلامت بیمار تمام شود.

ترجمه پزشکی کیفیت بالا یک چیز است، دقت فنی در ترجمه پزشکی چیز دیگر. همانند ترجمه هر محتوا و متن دیگری، کوچکترین اشتباه در ترجمه پزشکی می تواند کل معنای جمله را عوض کند و در ترجمه پزشکی این یک عمل ناامن و مشکل ساز است.

شرکت های داروسازی و تجهیزات پزشکی بایستی همیشه اطمینان حاصل کنند که ترجمه های آنها توسط مترجمان متخصص در حوزه رشته پزشکی انجام شود. در ترجمه پزشکی به هیچ وجه نمی توان از ترجمه ماشینی استفاده کرد. همیشه باید بهترین مترجمان ترجمه متون پزشکی را انجام دهند.

انواع اسناد طبی نیازمند ترجمه در یک کشور یا زبان خارجی

اسناد و متون پزشکی زیر ممکن است به ترجمه پزشکی نیاز داشته باشند:ترجمه تخصصی کتاب های رشته مهندسی الکترونیک

 • فرم رضایت نامه آگاهانه بیماران
 • مقالات پژوهشی
 • متون مرتبط با بازاریابی پزشکی
 • محتوای وبسایت ها و فراداده های آنها
 • آگهی های تبلیغاتی مثل تبلیغات گوگل
 • اسناد مربوط به کارآزمایی های بالینی
 • گزارشات مشاوره
 • برچسب داروها و تجهیزات پزشکی
 • دفترچه راهنمای تولید و مصرف
 • مقررات و اخلاق حرفه ای
 • اسناد ترخیص و ادامه درمان
 • دفترچه استفاده از تجهیزات پزشکی ماشینی
 • رویه های عملیاتی
 • اطلاعات بیماران
 • اسناد ثبت و تجویز داروها
 • قراردادهای مرتبط با کار پزشکان
 • پرسشنامه های پزشکی و پیراپزشکی
 • مقالات و ژورنال های پزشکی
 • کتاب های علوم پزشکی و پیراپزشکی

اگر محتوا یا متنی برای ترجمه دارید، اگر قصد دارید کتابی را ترجمه کنید، به سرویس ترجمه تخصصی نیاز دارید، تیم مترجمان پزشکی ترجمک از مترجمان حرفه ای فارغ التحصیل رشته های پزشکی و پیراپزشکی تشکیل شده است و می توانند بهترین ترجمه ممکن موجود در بازار ترجمه پزشکی ایران را به شما تحویل دهند.

برای ترجمه کتاب پزشکی و یا رشته های پیراپزشکی کافی است فایل متن منبع خود را همراه با فرم تکمیل شده ثبت سفارش ترجمه پزشکی ارسال نمایید. در فاصله کوتاهی یکی از کوردیناتورهای ترجمک با شما تماس گرفته و مقدمات ترجمه کتاب یا متن پزشکی شما را فراهم خواهد ساخت.

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست.
ترجمه تخصصی پزشکی – ترجمه آنلاین کتب پزشکی با قیمت ترجمه تخصصی پزشکی : تعرفه ها با توجه به تعداد کلمات و حالت های کیفی مد نظر شما می تواند متفاوت باشد. در واقع در هنگام سفارش ترجمه اگر نیاز به ترجمه تخصصی دارید مشخص کنید. برترین ترجمه فارسی به انگلیسی کتاب و پایان نامه پزشکی انجام می شود.
ترجمه تخصصی مقالات و متون پزشکی – لزوم ترجمه مقالات تخصصی پزشکی مشخص است. در طی قرن ها حیات بشر بر روی کره خاکی همیشه پزشکان و طبیبان از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و علم پزشکی در سراسر جهان یکسان است. بنابراین ترجمه تخصصی کتاب های پزشکی و ترجمه کتاب دندانپزشکی لازم است.
ترجمه تخصصی متون پزشکی و پرستاری از فارسی و انگلیسیترجمه تخصصی متون پزشکی به انگلیسی، فارسی و سایر زبان‌های دنیا با بهترین سطح کیفی ترجمه، در کوتاه‌ترین زمان به دست مترجم‌های حرفه‌ای در حوزه ترجمه تخصصی کتاب پرستاری و ترجمه تخصص کتاب پروتزهای دندانی انجام می شود.
ترجمه تخصصی کتاب مامایی و ترجمه متن و مقاله مامایی – انتشارات ترجمک ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مامایی به محققان و ماماها می باشد. ترجمه کتاب تخصصی پزشکی عمومی و همچنین کلیه تخصص ها پذیرفته می شود.
ترجمه تخصصی دندانپزشکی – ترجمک آمادگی دارد کتاب های دندانپزشکی را از فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی با ترجمه تخصصی متون دندانپزشکی به عنوان یکی از سختترین ترجمه‌ها انجام دهد. مترجمین کتاب دندانپزشکی ترجمک فارغ التحصل یا دانشجو رشته دندانپزشکی هستند.
ترجمه تخصصی رشته دامپزشکی و ترجمه تخصصی کتاب دامپزشکیترجمک ترجمه تخصصی کتب دام پزشکی را می پذیرد. ویرایش مقالات فارسی به انگلیسی دامپزشکی خود را به ما بسپارید تا کتاب دامپزشکی ترجمه کنیم. خدمات ترجمه کتاب دامپزشکی ترجمک بسیار قدرتمند است.
ترجمه تخصصی کتاب بهداشت حرفه ای و ترجمه تخصصی و ویراستاری مقاله بهداشت حرفه ای – ترجمک کلیه کتاب های بهداشت حرفه ای را از فارسی به انگلیسی و از انگلیسی به فارسی ترجمه می کند. ویرایش مقاله ای اس ای خود را به مابسپارید. توسط مترجمان برتر پزشکی جهان ما ترجمه تخصصی متون بهداشت محیط و بهداشت عمومی را با مناسب ترین قیمت ترجمه تخصصی مقاله و متون و ترجمه کتاب می کنیم.
ترجمه تخصصی پزشکی توسط مترجم متون پزشکی – ترجمه تخصصی پزشکی مستلزم داشتن مهارت کافی در ترجمه و آشنایی با اصطلاحات تخصصی می باشد. ما کلیه کتاب های پزشکی و پیراپزشکی را ترجمه می کنیم. ترجمه انگلیسی به فارسی انجام می شود.
ترجمه انگلیسی به فارسی و ترجمه فارسی به انگلیسی مقالات و متون و کتاب های تخصصی پزشکی – یکی از موارد مهم در ترجمه مقاله و متون تخصصی پزشکی، استفاده از مترجم تخصصی مسلط به مباحث پزشکی است. کلیه خدمات ترجمه پزشکی ترجمک توسط پزشک متخصص یا دانشجویان پزشکی انجام می شود.
واژه های کلیدی ترجمه تخصصی پزشکی:ترجمه تخصصی کتاب فارسی به انگلیسی

 • ترجمه تخصصی متون پزشکی
 • ترجمه تخصصی کتاب پزشکی
 • ترجمه آنلاین متن پزشکی انگلیسی به فارسی
 • ترجمه آنلاین متن پزشکی فارسی به انگلیسی
 • ترجمه فارسی به انگلیسی مقاله ISI پزشکی و ترجمه تخصصی آنلاین
 • ترجمه تخصصی و دیکشنری پزشکی آنلاین
 • ترجمه متن انگلیسی به فارسی روان
 • ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی

مترجم تخصصی پزشکی ترجمک کلیه سفارشات ترجمه تخصصی پزشکی را انجام می دهد. ترجمه کتاب پزشکی به عنوان تخصص (پزشکی) تخصص یکی از شاخه های علم پزشکی است. پزشکان عمومی پس از اتمام تحصیلات خود در دانشکده پزشکی کار را شروع می کنند.
ترجمه تخصصی پیراپزشکی شامل ترجمه کتاب پزشکی جراحی مغز و اعصاب; ترجمه تخصصی پزشکی زنان و زایمان. همچنین برای رشته های علوم پایه نیز که از رشته های متفاوتی تشکیل شده است ترجمه کتاب و ترجمه تخصصی متون پزشکی و ترجمه مقالات پزشکی توسط مترجم تخصصی پزشکی انجام می شود.
ترجمه تخصصی پزشکی – مترجم تخصصی کتاب پزشکی. مترجمان ما با تکیه بر تجربه و تخصص، آماده ارائه ترجمه ای با کیفیت به شما هستند. ترجمه تخصصی پزشکی به صورت مفهومی، دقیق و روان و ترجمه ارزان و مقرون به صرفه همراه با چاپ و نشر رایگان کتاب انجام می شود.
ترجمه تخصصی کتب پزشکی – برای سفارش ترجمه تخصصی علوم پزشکی کافیست مقاله، کتاب و یا هر نوع متن تخصصی این رشته را به ما بسپارید تا با ارجاع به مترجمین این رشته خدماتی کیفی، ترجمه ارزان و ترجمه آنلاین دریافت کنید. ترجمه متون تخصصی پزشکی (تحت نظارت وزارت بهداشت) انجام می شود.
خدمات ترجمه متون تخصصی پزشکی به همراه لیست قیمت ترجمه تخصصی پزشکی در حالت ترجمه فوری و عادی را توسط مترجم تخصصی پزشکی ارائه میکنیم. دیکشنری تخصصی پزشکی – مرکز ترجمه تخصصی کتب پزشکی و پیراپزشکی ایران با فارسی به انگلیسی قوی و انگلیسی به فارسی کیفی سفارش ترجمه متون تخصصی علوم پزشکی ترجمه کتاب و مقاله انجام شود.
فرایند ترجمه پزشکی متن‌های تخصصی; ترجمه انگلیسی به فارسی پزشکی; ثبت سفارش ترجمه تخصصی مقاله و کتاب. چرا باید مقاله بنویسیم؟ ترجمه متون و مقالات تخصصی مهندسی پزشکی – ترجمه انگلیسی و فارسی متون و مقالات تخصصی کلیه گرایش های مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering) اعم از بیومکانیک، مهندسی بافت و بیولوژی انجام می شود.
ترجمه کتاب پزشکی و ترجمه کتاب مهندسی معدن, صنایع غذائی, فنی و مهندسی, زیست شناسی. ترجمه انگلیسی به فارسی و ترجمه فارسی به انگلیسی بصورت ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی توسط مترجم حرفه ای کاملا رایگان است.آرشیو دیجیتال و تبدیل فرمت

 • ترجمه تخصصی مقالات و متون پزشکی چیست؟
 • چگونه می توان ترجمه متون تخصصی پزشکی را آنلاین انجام داد؟
 • ترجمه متون پزشکی از فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی انجام می شود؟
 • ثبت سفارش ترجمه تخصصی متون پزشکی فارسی و انگلیسی و سایر زبان‌های دنیا چگونه است؟

ترجمه تخصصی پزشکی – ترجمه آنلاین توسط حرفه ای ترین تیم ترجمه تخصصی پزشکی ، سفارش آنلاین در کمترین زمان ممکن، مترجم برای آنکه بتواند ترجمه متون پزشکی را از دو زبان فارسی به انگلیسی ترجمه کند و ترجمه رایگان ، سایت ترجمه آنلاین ، ترجمه انگلیسی به فارسی ، عربی و فرانسه و برعکس ، ترجمه متن کتاب انجام می شود.
سرویس ترجمه متن آنلاین و فوری است. ترجمه آنلاین متن پزشکی انگلیسی به فارسی و ترجمه آنلاین متن پزشکی انگلیسی به فارسی. ترجمه آنلاین متن پزشکی انگلیسی به فارسی، ترجمه تخصصی پزشکی و ترجمه مقاله پزشکی انگلیسی به فارسی خود را به ترجمک بسپارید تا ترجمه تخصصی آنلاین متون پزشکی بصورت انگلیسی به فارسی انجام شود.
ما واژه های ترجمه انگلیسی به فارسی، بهترین مترجم آنلاین، ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی، دیکشنری انگلیسی به فارسی رایگان، برنامه ترجمه متن انگلیسی به فارسی، ترجمه متن انگلیسی به فارسی با عکس گرفتن، برنامه ترجمه فارسی به انگلیسی را پوشش می دهیم.
ترجمه تخصصی پزشکی – کتب علم پزشکی می باشد و ترجمه متون پزشکی فارسی به انگلیسی به صورت ترجمه تخصصی متون پزشکی فارسی و انگلیسی و ترجمه تخصصی متون پزشکی به انگلیسی، فارسی و سایر زبان‌های دنیا با بهترین سطح کیفی ترجمه، ترجمه تخصصی پزشکی برای مقالات و کتاب‌های علمی انجام می شود.
ترجمه تخصصی پزشکی با ترجمه متن و مقاله در ترجمک ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به محققان رشته پزشکی می باشد. ترجمه انگلیسی به فارسی متون پزشکی شامل: ترجمه کتاب های انگلیسی، ترجمه کتاب فارسی، ترجمه پایان نامه انگلیسی، ترجمه پایان نامه فارسی، ترجمه تخصصی مقالات و متون پزشکی بصورت ترجمه متون پزشکی از فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی انجام می شود.
ترجمه کتاب پزشکی با معرفی کتاب انگلیسی – ترجمه فارسی و English Translation. ترجمه کتاب پزشکی ترجمه کتاب ژنتیک معرفی کتاب انگلیسی برای ارائه ترجمه دقیق و تخصصی رشته های پزشکی و به منظور اینکه اعتماد شما را برای تحویل ترجمه جلب شود، ترجمه تخصصی کتب پزشکی و ترجمه مقالات پزشکی را به ما بسپارید.
به همین دلیل ترجمه انگلیسی به فارسی مقاله پزشکی و همچنین متون و کتاب‌های رشته‌ پزشکی به‌دلیل یکپارچگی مطالب بایستی بطور دقیق توسط گروه ترجمه کتاب پزشکی ترجمک انجام شود. اکثر کتاب‌ها از زبان انگلیسی به فارسی و یا از دیگر زبان‌ها به فارسی ترجمه می‌شوند. در واقع می‌توان گفت ترجمه کتاب مانند ترجمه مقاله یا ترجمه تخصصی پزشکی مهم است.
ترجمه کتاب پزشکی و رشته‌های مرتبط و ترجمه کتب فرعی و کتب رشته‌های جانبی علوم پزشکی و پیراپزشکی و به همین دلیل به زبان فارسی، زبان انگلیسی و زبان تخصصی رشته شما انجام می شود. ترجمه مقاله پزشکی از انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی تخصص ماست. ترجمه , ترجمه تخصصی متون دانشگاهی , ترجمه مقاله , ترجمه کتاب , پایان نامه و ویرایش مقاله – انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی انجام می شود.
سفارش ترجمه متون تخصصی علوم پزشکی ترجمه کتاب و مقاله – ترجمه انگلیسی به فارسی پزشکی‎ – در حال حاضر خدمات ترجمه در دو سطح انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی ارائه می گردد. فرایند ترجمه پزشکی مهم است و ترجمه کتاب، پایان نامه، مقاله، پروپوزال، تکالیف دانشجویی پزشکی و پیراپزشکی انجام می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان