کتاب مدیریت و رهبری در پرستاری

ترجمه کتاب مدیریت و رهبری در پرستاری

مدیریت و رهبری در پرستاری:

نظریه ها ، فرآیندها و اقدامات

نویسنده: ربکا ای. پاترونیس جونز

«افراد محتاط و دقیق همیشه آمادگی حفظ و ابقای آبرو و جایگاه اجتماعی خود را دارند، هرگز موجب وقوع هیچ تغییر و دگرگونی نمی شوند. کسانی که حقیقتاً جدی و مشتاق هستند در برآورد جهانی بایستی بدنبال همه چیز یا هیچی باشند».
محیط های کاری امروزی کسانی را می‌طلبد که انعطاف پذیر، خلاق بوده و قادر به نیروبخشی و اختیاردهی به دیگران باشند تا دیگران را نیز انعطاف پذیر و خلاق سازند. با توجه به کمبود پرستار، مراقبت نظارتی، حدّت بالاتر بیماران، کمبود منابع، ویژگی های فردی متنوع بیماران، تاثیرهای بیرونی؛ لازم است که هر یک از پرستاران خود رهبری اثربخش باشد و نسبت به قبل بیماران مکان ها و بخش های بیشتری را بتواند اداره و مراقبت کند.
اما رهبر اثربخش بدون پیرو و همکار اثربخش چه معنی دارد؟ امروزه لازم است که پرستاران خود پیروان اثربخشی بوده، بدانند از چه کسی پیروی کنند، چه موقع و چگونه پیروی کنند؛ چگونه نقش پیرو را بطور قدرتمند اجرا نمایند. چون اکثر ما بیشتر اوقات پیرو هستیم تا رهبر؛ هنر پیروی مفهومی است که لازم است بخوبی در هر گونه بحث نوین و مدرنی از رهبری و مدیریت، بررسی و شکافته شود.
برنز (۲۰۰۳) رهبری را بعنوان «جایگاه و نقشی برتر دانسته که تعدادی از سخت ترین مشکلات نیازهای انسانی و تغییر اجتماعی لازم را نمایان و روشن می‌سازد». سایرین پیشنهاد کرده اند که رهبری داشتن دیدگاه و وادار کردن دیگران به پیروی، با استفاده از هنر تشویق و ترغیب، است. پس کسانی هستند که رهبری و مدیریت را یکسان دانسته و بجای هم از آنها استفاده می‌کنند. بنیس و نانوس (۱۹۸۵) رهبری را پدیده‌ای خوب مطالعه شده توصیف کرده‌اند که هریک از تفسیرهای ارائه شده برای آن فراهم کننده دیدگاه و نظری جدید است اما هیچکدام بصورت کلی نگر نبوده و توضیحی کافی برای رهبری نمی باشند. ساشکین و ساشکین (۲۰۰۳) دیدگاهی ساده اما مفید به رهبری دارند و بیان می‌دارند: رهبری مورد نظر در پرستاری یک فاکتور حیاتی است که در زندگی مردم تفاوت ایجاد کرده و موجب موفقیت سازمان ها می‌شود.
صاحب نظران زیادی بیان کرده اند که رهبری متشکل از شخصیت رهبر، رفتار رهبر، هوش و علاقه پیروان، موقعیتی که رهبری در آن صورت می‌گیرد؛ می‌باشد. این صاحب نظران عموماً معتقدند که رهبری اکتسابی و قابل یادگیری است. با دانستن اینکه افراد رهبر به دنیا نمی آیند بلکه رهبر می‌شوند؛ بنابراین اکتسابی بودن مفهومی مهم برای این مدعی است که تمامی پرستاران را بایستی بعنوان رهبران موجود یا آینده حرفه خود نگریست.
امروزه کانون تمرکز پرستاران ارائه مراقبتی کیفی و اثربخش به بیمار است نه اجرای لیستی از فعالیت ها و وظایف پرستاری. این ایده مستلزم آن است که یک پرستار بتواند هر دوی نقش‌های رهبر و پیرو را بطور اثربخش ایفا نماید.

فهرست مندرجات کتاب مدیریت و رهبری در پرستاری: نظریه ها، فرآیندها و اقدامات

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست.
ترجمه کتاب چیست؟ ترجمه کتاب چگونه انجام می شود؟ چند نوع ترجمه کتاب داریم؟ ترجمه کتاب از انگلیسی به فارسی چطور انجام می شود؟ ترجمه کتاب از فارسی به انگلیسی با کیفیت چگونه است؟ چگونه کتاب پزشکی ترجمه کنیم؟ ترجمه پایان نامه از فارسی به انگلیسی انجام دهیم؟
ترجمه کتاب | سفارش ترجمه کتاب | سفارش ترجمه کتاب به انگلیسی و سایر زبان‌های زنده دنیا، توسط تیم حرفه‌ای مترجم کتاب در ترجمک در کوتاه‌ترین زمان و با بالاترین کیفیت انجام در پلن های ترجمه فوری، ترجمه ارزان، ترجمه تخصصی، ترجمه ویژه انجام می شود.
مراحل ترجمه کتاب به چه شکل است؟ ترجمه کتاب چند مرحله دارد؟ ترجمه کتاب همراه با ویراستاری کتاب انجام می شود؟ قیمت ترجمه کتاب چگونه محاسبه می‌شود؟ نمونه خوانی جز قیمت ترجمه کتاب است؟ ترجمه کتاب به چه زبان‌هایی انجام می‌شود؟ آیا امکان ترجمه کتاب به‌صورت فوری وجود دارد؟ آیا امکان ترجمه کتاب اقتصادی و ارزان داریم؟
چگونه یک کتاب ترجمه کنیم؟ ترجمه کتاب چه مراحلی دارد؟ آیا هر کسی می‌تواند برای ترجمه یک کتاب خارجی اقدام کند؟ ترجمه کتابی که هم مفهوم را منتقل کرده و هم نثر ساده و روانی داشته باشد کار ساده ای نیست. تیم ترجمه کتاب انتشارات ترجمک تیم ویژه ای برای ترجمه کتاب است که ترجمه تخصصی همراه با ویراستاری و نمونه خوانی انجام می دهد.
آیا کیفیت ترجمه کتاب مهم است؟ چگونه خیالم بابت کیفیت ترجمه کتابم راحت باشد؟ نگران حفظ محرمانگی ترجمه کتاب خود هستم، چه کار کنم؟ آیا سفارش ترجمه کتاب من شامل تخفیف خواهد شد؟ ترجمه کتاب فنی مهندسی و ترجمه کتاب ادبی و کتاب هنری انجام می شود؟
گروه ترجمه تخصصی انتشارات ترجمک که شامل گروه بزرگی از مترجمان حرفه ای است، به شما کمک می کند تا کتاب های مد نظر خود را با قیمت مناسب، در زمان مقرر و با کیفیت عالی تحویل بگیرید. در شروع ترجمه کتاب امکان دریافت نمونه برای ترجمه کتاب وجود دارد و می توانید مترجم کتاب خود را انتخاب کنید.
آیا در ترجمه کتاب تخفیف اعمال خواهد شد؟ با توجه به نوع کتاب و زبان ترجمه کتاب ممکن است شامل تخفیف ترجمه کتاب شود. می توانید کتاب فارسی خود را به زبان کشورهای دیگر ترجمه کرده و توسط ناشر خارجی همیار انتشارات ترجمک به چاپ برسانید.
امکان ترجمه تخصصی به زبان‌های دیگر وجود دارد؟ می توانید کتاب یا پایان نامه فارسی خود را به ترجمک بسپارید. ترجمک کتاب فارسی یا پایان نامه فارسی شما را به زبان انگلیسی ترجمه کرده و توسط ناشرین همیار در خارج به چاپ می رساند.
ترجمه کتاب در ترجمک در ۴ گام از مراحل ترجمه کتاب انجام می شود. چه کتابی را می خواهید ترجمه کنید؟ آیا قصد دارید بعنوان مترجم کتاب فعالیت کنید، یا قصد سفارش ترجمه کتاب را دارید؟ چگونه کتاب ترجمه کنیم؟ ترجمه کتاب بصورت ترجمه آنلاین در انتشارات ترجمک انجام می شود.
انواع ترجمه کتاب، ترجمه ژورنال، ترجمه پایان نامه و ترجمه کتاب و مجلات انگلیسی و فارسی با کیفیت بالا در تمامی زمینه های تخصصی و عمومی و فیلد های دانشگاهی در گروه ترجمه آنلاین انجام می گردد. چگونه برای ترجمه کتاب انتخاب کنیم؟ نحوه ترجمه کتاب چگونه است؟ مراحل ترجمه را گام به گام به شما آموزش می دهیم و در این راه به شما کمک می کنیم.
چگونه می توانم ترجمه کتاب مورد علاقه ام را استعلام نمایم؟ کافی است فرم ثبت سفارش ترجمه کتاب را تکمیل کنید و پیش فاکتور دریافت کنید. ترجمه تخصصی کتاب انگلیسی به فارسی و هزینه ترجمه پایان نامه از فارسی به انگلیسی دریافت کنید.
انجام ترجمه کتاب‌های قطور علمی و ادبی در انتشارات ترجمک روال خاصی دارد. شما می‌توانید برای ترجمه کتاب خود درخواست نمونه ترجمه داده، مترجم خود را انتخاب کرده و سپس دستور اجرا دهید. اطلاعاتی در مورد هزینه ترجمه کتاب، اصول ترجمه کتاب، ترجمه کتاب تخصصی، استخدام مترجم، سفارش ترجمه کتاب، ترجمه آنلاین کتاب، ترجمه کتاب علمی، دریافت کنید.
ترجمه کتاب، مهارتی است که هر مترجمی این مهارت را ندارد. اگر مترجم مبتدی هستید و صرفا متون کوتاه چند بندی را ترجمه می کنید. برای این که مترجم یک کتاب شوید باید مهارت های ترجمه کتاب را کسب کرده و مراحل ترجمه کتاب را بشناسید.
انتخاب کتاب مناسب برای ترجمه. اولین گام در ترجمه کتاب، انتخاب کتاب مناسب برای ترجمه است. سفارش ترجمه تخصصی کتاب با بهترین قیمت و کیفیت در ترجمک.
ترجمه کتاب تخصصی، انگلیسی و فارسی. ترجمه کتاب (Book Translation) و اهمیت آن زمانی نقش پیدا می‌کند که مترجم حرفه ای است و می داند چگونه کتاب ترجمه و چاپ کنیم؟ مراحل انتخاب، ترجمه و چاپ کتاب را می شناسد.
چگونه کتابهای جدید و ترجمه نشده را پیدا کنیم؟ کافی است موضوع و رشته تخصصی خود را به مسئول گروه ترجمه کتاب انتشارات ترجمک اعلان کنید و لیستی از کتاب های ترجمه نشده و کتاب مناسب برای ترجمه دریافت کنید. ترجمه کتاب توسط مترجمان هر رشته انجام می شود. انتشارات ترجمک تیم ترجمه تخصصی قدرتمندی دارد که از مترجم های حرفه ای کتاب قادر به ترجمه ای دقیق و سلیس با موضوع مختلف تشکیل شده است.
چگونه یک کتاب ترجمه و چاپ کنیم – ترجمه کتاب همانند ترجمه‌ی یک مقاله و یا متن انگلیسی نیست. اگر علاقه‌مند به ترجمه کتاب هستید یا با انتخاب کتاب انگلیسی برای ترجمه نمی‌دانید ترجمه فارسی از آن کتاب وجود دارد یا نه می‌توانید کتابهای ترجمه شده به فارسی را جستجو کنید. مراحل ترجمه کتاب – چگونه یک کتاب ترجمه کنیم؟ ترجمه کتاب و تمام مراحلی که باید برای چاپ و ترجمه یک کتاب انجام دهید را از صفر تا صد در این مقاله ، انتشارات ترجمک به شما به صورت رایگان کمک میکند.
می‌خواهید کتاب ترجمه کنید – چطور یک کتاب به نام خودم ترجمه کنم؟ – معرفی کتاب برای ترجمه – آیا ترجمه و چاپ کتابی که قبلا ترجمه شده کسر امتیاز دارد؟ مراحل ترجمه و چاپ کتاب چیست – ترجمه کتاب های تخصصی توسط مترجمان متخصص و با تجربه انجام می گیرد. ترجمه کتاب های انگلیسی و فارسی کلیه رشته های دانشگاهی.
امروزه ترجمه کتاب از نیازهای اساسی برای انتقال علم و دانش بین جوامع می باشد. ترجمه کتاب باید با دقت کامل انجام شود تا انتقال مفهوم از زبان مبدا به مقصد به درستی انجام شود. چگونه برای شروع ترجمه کتاب های پزشکی، رمان، عمومی و غیره آماده شویم. مهم نیست که قصد دارید ترجمه تخصصی کتاب خاصی را انجام دهید کافی است با گروه ترجمه کتاب انتشارات ترجمک تماس بگیرید.

فصل ۱ – رهبری و هدایت زیردستان

نظریه‌های رهبری : گذشته و حال
نظریه مردان بزرگ
نظریه خصیصه
نظریه موقعیتی یا شرطی
نظریه دگرگونی
رهبری علم جدید
اعمال و وظایف رهبر
رویکردی بر پیروی
تفاوت‌های بین رهبری و مدیریت
رهبران پرستاری
کیفیت های رهبر
توانمندیها (شایستگی ها)
تفاوت های جنسی:
کسب قدرت
رهبر پرستاری شدن

فصل ۲ – نظریه های مدیریت

بازبینی مدیریت و رهبری
روش های مدیریت سنتی
جنبش مدیریت رفتاری
نظریه Z : شیوه مدیریت ژاپنی
افکار مدیریتی قرن ۲۱ام
مدیریت برای پرستاران
تشکیل تیم
تصمیم گیری
برقراری ارتباط
مذاکره کننده
تفویض کننده
مربی
سئوالات آزمون NCLEX

فصل ۳ – انگیزش خود و سایرین برای رسیدن به حرفه ای رضایت بخش

نظریه های انگیزش کارکنان
مازلو
وروم
مک کلاند
نسل روی انگیزه تاثیر دارد
انگیزش عامل رضایت شغلی و رضایت شغلی عامل موفقیت سازمان
ستاره فصلرضایت شغلی پرستاران
برآیندهای سازمانی و بیماران
رهبری موجب تفاوت می شود
سئوالات آزمون NCLEX

فصل ۴ – شناخت ساختار سازمانی

نظریه های سازمانی
نظریه نئوکلاسیک (نظریه انسانی)
نظریه سیستمی
نظریه هرج و مرج طلبی
نظریه اقتضایی
سازمان های یادگیری
عناصر سازمانی و برنامه ریزی
ارزش های سازمانی
بیانیه‌ی مأموریت
بیانیه‌ی چشم انداز
فلسفه سازمانی
اهداف و مقاصد سازمانی
سیاست ها و رویه های سازمانی
برنامه ریزی استراتژیک سازمانی
چارت سازمان
زنجیره دستوردهی
تصمیم گیری
انواع ساختارهای سازمانی
ساختار بلند / متمرکز / دیوان سالارانه
ساختار تخت / غیرمتمرکز
ساختار تک کاوه / غیرعمومی
ساختار ماتریکسی
ساختارهای اختصاصی برای مراقبت بهداشتی
انواع خدمات مراقبت بهداشتی
وضعیت جاذبه ای
فرهنگ و جو سازمانی
فرهنگ سازمانی
جو سازمانی
سئوالات آزمون NCLEX

فصل ۵ – دانش اخلاقی و قانونی برای پرستاران

سیستم قانونی
قانونگذاری دولت مرکزی
قانونگذاری ایالتی
قانون عمومی
بنیادهای اخلاقی
اصول اخلاقی
تصمیم گیری اخلاقیتمامی چیزهای خوب …مجموعه سئوالات آزمون NCLEX

فصل ۶ – راهنمایی و هدایت پرستاران

قانون حرفه پرستاری
استاندارد مراقبت برای پرستاران لیسانس
تنبیه و بازتوانی تحت قواعد استاندارد حرفه پرستاری
صلاحیت های پرستاری
صلاحیت های ضروری پرستاری
اندازه گیری صلاحیت ها در عملکرد بالینی
صلاحیت های ضروری برای مدیریت پرستاری
صلاحیت های ضروری برای نقش های تخصصی پرستاران پیشرو
عملکرد مبتنی بر شواهد : استاندارد مراقبت
پرستاری مبتنی بر شواهد تحقیقات پرستاری : راهی به سمت عملکرد بهتر
اعتبارنامه بعنوان یک آیین نامه پرستاری
مجموعه سئوالات آزمون NCLEX

فصل ۷ – تاثیر اقتصاد

وضعیت فعلی مراقبت بهداشتی در ایالات متحده
مروری بر سیستم های پرداخت مراقبت بهداشتی
پرداخت کنندگان شخص ثالث اصلی
بیمه گذاران خصوصی
نظریه پایه اقتصادی عرضه و تقاضا
نظریه تقاضا
منحنی عرضه و قیمت تعادلی

فصل ۸ – ارتباطات سازمانی

نظریه های ارتباط
دیدگاه مکانیکی:
دیدگاه روانشناختی
دیدگاه تعاملی
نمادها در برقراری ارتباط
ساختار سازمانی و تأثیر آن بر برقراری ارتباط
ارتباطات بین فردی و گروهی در سازمان
انواع ارتباطات سازمانی
ارتباط کلامی
ارتباط غیرکلامی
ارتباط عمودی، افقی، و قطری
ارتباط رسمی در مقابل غیررسمی
ستاره فصل
ارتباط و تفاوت جنس و نسل
تفاوت های جنسی
تفاوت های نسلی
تکنولوژی اطلاعات و ارتباط الکترونیکی
پرونده های بهداشتی الکترونیکی
شبکه های خصوصی داخلی
پست الکترونیکی بعنوان ارتباط
اهمیت ارتباط سازمانی

فصل ۹ – انفورماتیک

تعریف انفورماتیک پرستاری
استاندارهای حرفه ای انفورماتیک پرستاری
استانداردهای داده در مراقبت بهداشتی
عناصر داده
استانداردهای تبادل داده
نمایش معلومات
واژگان
اهداف کلی سیستم اطلاعاتی در اوایل قرن ۲۱ام
سخت افزار کامپیوتر
قطعات پردازشی:
تجهیزات ورودی و خروجی
حافظه
تغذیه کامپیوتر
حریم و حفاظت از داده های مراقبت بهداشتی

فصل ۱۰- ارتقای تفکر نقادانه، تصمیم گیری و حل مسئله

تفکر نقادانه
فرآیند تفکر نقادانه
گرفتن تصمیمات
مدل های مرتبط با گرفتن تصمیمات
انواع تصمیمات
قبل از تصمیم گیری
ابزارهایی برای تصمیم گیری
اجتناب از اشتباهات رایج تصمیم گیری
حل مسئله
تکنیک جریان مغزی
تکنیک هفت کلاه

فصل ۱۱ – پرستاران، رهبران تغییر

عناصر تغییر
تعریف تغییر
پیش فرض های مربوط به تغییر
بررسی و شناخت میزان آمادگی برای تغییر
راهبردهای رهبری تغییر مدون
منطقی – تجربی
هنجاری – آموزشی مجدد
قدرتی – اجباری
موانع تغییر و راهبردهای فائق شدن بر آنها
نظریه های تغییر
عامل تغییر
تجزیه و تحلیل میدان نیروی کوت لوینز
مراحل تغییر لیپیت
مدل هولاک
انتشار بدعت روجرز
مدل های نوظهور تغییر

فصل ۱۲ – تیم سازی برای بهره وری و کفایت

کار گروهی
هدف گروه
ساختار گروه
فرآیندهای گروهی
مراحل تکاملی گروه
مرحله ۱ : شکل گیری
مرحله ۲ : طغیان
مرحله ۳ : هنجار سازی
مرحله ۴ : اجرا کردن
تیم های بین رشته ای (بین بخشی)
برقراری ارتباط موثر در درون تیم
رهبری تیم

فصل ۱۳ – قدرت، سیاست و خط مشی

قدرت
انواع یا منابع
کاربردهای قدرت
راه های دستیابی به قدرت
نیروبخشی
سیاست (دیپلوماسی)
حدود فعالیت سیاسی
تجزیه و تحلیل سیاسی
راهبردهای سیاسی
ائتلاف ها
رفع تضاد
خط مشی
توسعه و تدوین خط مشی

فصل ۱۴- برنامه ریزی و بازاریابی برای یک سازمان سالم

انواع برنامه ریزی
برنامه ریزی پروژه
برنامه ریزی عملیاتی
برنامه ریزی استراتژیک
فرآیند برنامه ریزی راهبردی
بررسی و شناخت محیط
بیانیه های مأموریت و چشم انداز
تدوین اهداف کلی
اهداف جزئی
راهبردها
اجرا و پیاده سازی
برآیندها
ارزیابی
بازاریابی
تجزیه و تحلیل موقعیتی بازاریابی
اهداف جزئی و کلی بازاریابی
راهبردهای بازاریابی
ارزیابی بازاریابی

فصل ۱۵ – مدیریت کیفیت و ایمنی بیمار

محرک های کیفیت
بیماران
قانون گذاران
پرداخت کنندگان
گروه های حرفه ای
مدل های کیفیت
چرخه برنامه ریزی، اجرا، مطالعه، اقدام
مدل بهسازی
مدل برآیندهای بهداشتی کیفی
شش سیگما
مدل ناب
کیفیت پرستاری
خطاهای دارویی و کیفیت پرستاری
رضایت بیماران و کیفیت پرستاری
ابزارها و راهبردهای کیفی
چارت های ممیزی
آنالیز حالت بالقوه خرابی در فرآیند : بازنگری آینده نگر
تجزیه و تحلیل علت ریشه ای : بازنگری گذشته نگر
نمودار گردشی (شمای عملیاتی)
نمودار پارتو
هیستوگرام ها (نمودار بافت نما)
نمودارهای دنباله ای
تفکر آماری و نمودارهای کنترلی
مدیریت خطر
عملکرد مبتنی بر شواهد
ساخت محیط
اندازه گیری برآیند

فصل ۱۶- بودجه بندی

برنامه ریزی مالی و بودجه ریزی
خلق یک طرح بودجه
انواع بودجه
نقش مدیر پرستاری در بودجه ریزی
تجزیه و تحلیل مغایرت
محدود کردن هزینه ها

فصل ۱۷ – ستاد و برنامه ریزی

مقدمه
کارمندیابی (ستاد)
فرآیند کارمندیابی
سیستم های زمانبندی و پرسنل بندی
برآیندهای برنامه بندی

فصل ۱۸ – بیشینه سازی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد
خط مبنای ارزشیابی عملکرد
مدیریت برمبنای هدف
جمع آوری داده
تورش یا سوگیری ارزیاب
جلسه ارزشیابی
نقش کارمند
نقش مدیر پرستاری
جلسه
پیگیری کردن
کارمند مسئله دار:

فصل ۱۹ – استقبال پرستاران از تنوع فرهنگی

اساس مطالعه فرهنگی
مفاهیم فرهنگی
تأثیر فرهنگ بر حرفه پرستاری
مدل های توانمندی فرهنگی
مدل پرستاری بین فرهنگی لنینگر
توانمندی فرهنگی در عمل
اداره کردن نیروی کاری از فرهنگ های مختلف

فصل ۲۰ – مدیریت سازنده تضاد

ابعاد تضاد
تعریف تضاد
تضادها با توجه به علت زمینه ای طبقه بندی می شوند
انواع تضادهای سازمانی
بررسی و شناخت موقعیت تضاد دار
گروه های درگیر
وقایع / مسائل و اعمال
اهداف منشعب (واگرا)
قدرت
تنظیم منابع
سبک مدیریت تضاد
سبک های مدیریت تضاد در پرستاری و مراقبت بهداشتی
نقش مذاکره در مدیریت سازنده تضاد
مذاکره رقابتی در مقابل مشارکتی
فرآیند مذاکره
مرحله بررسی و شناخت
مرحله برقراری روابط
مرحله تدوین طرح مذاکره

فصل ۲۱ – تفویض : هنر عملکرد حرفه ای

مؤلفه های تفویض
تفویض کننده:
تفویض شونده:
وظیفه
مددجو / موقعیت
حق تفویض
شخص صحیح
وظیفه صحیح
شرایط صحیح
مسیر صحیح
نظارت (سرپرستی) صحیح

فصل ۲۲ – خود – مدیریتی برای شغلی بهتر

من که هستم؟
«از خودم چه می خواهم، و می خواهم به کجا برسم؟»
دستیابی به اهداف
راهبردهای دستیابی به اهداف SMART
انتقال از دانشجو به پرستار حرفه ای
وفق یافتن با نقش پرستار حرفه ای
شوک واقعیت
انتقال به نقش درمانگر مجرب
متعادل کردن ارتباطات حرفه / زندگی

فصل ۲۳ – اولین شغل من

گرفتن اولین شغل خود
انتخاب محیط کار
تمرین آنچه که موعظه و تدریس شد : استفاده از یک فرآیند سازماندهی شده برای یافتن شغل
گام ۱ : خود – ارزشیابی
گام ۲: تشخیص و تمیز دادن
گام ۳: خلق طرح
گام ۴: اقدامات اجرایی طرح
گام ۵ : پیگیری
گام ۶٫ شروع مجدد فرآیند

فصل ۲۴ – تکامل شغلی

ساختن شغل پرستاری : شانسی برای رشد
پرستاری بعنوان پیشرفت حرفه ای
فرصت های بدیع : کار آفرینی و کارگشایی
برنامه ریزی و توسعه حرفه ای : مراحل
بررسی و شناخت حرفه ای
پشتکار و پافشاری : جلوراندن بسته
بدست گرفتن کنترل : تلاش برای تغییر چشم انداز
نیروهای پویا : شکل دهی آینده شغلی پرستاران
خلاقیت و ابداع : تفکر و تولید
خلق تغییر بصیرت و چشم انداز : خود – تجسمی و بررسی واقعیت
الحاق خود با فرصت های محیطی
جستجوی فرصت ها و ریسک کردن : پرش و جستجو بدنبال کارگشایی
ساختن یک طرح راهبردی : تفکر نقادانه و تصمیم گیری
بازاریابی، شبکه زنی، و مربیگری
بازاریابی
شبکه زنی
مربیان
پرستار کارآفرین
کیفیت ها
نقش ها
گزینه ها و موفقیت های پرستار کار آفرین
پرستار کارگشا
کیفیت ها
نقش ها
گزینه ها و موفقیت

فصل ۲۵ – مدیریت آینده شغلی و مالی خود

آموزش پرستاری
تأیید مدارک
سازمان های حرفه ای
انجمن پرستاری آمریکا
انجمن ملی دانشجویان پرستاری
جامعه متحد ملی پرستاران (NLN)
سازمان های تخصصی
کمک هزینه تحصیلی
نوشتن و ساختن کمک هزینه تحصیلی در پرستاری
کمک هزینه تحصیلی برای ارائه ها
برنامه ریزی مالی برای آینده
خود را آموزش دهید
دانش روانشناختی
دلار و احساس

منابع مورد استفاده کتاب مدیریت و رهبری در پرستاری: نظریه ها، فرآیندها و اقدامات

  1. ACS (The Accredited Standards Committee). (2003). ACS X12. Retrieved May 1, 2006.
  2. Adams, D.A., Nelson, R.R., and Todd, P.A. (1993). A compara¬tive evaluation of the impact of electronic and voice mail on organizational communication. Information and Management, 22(1), 9–۲۱٫
  3. Adams, J.S. (1963). Toward an understanding of inequity. Journal of Abnormal and Social Psychology 67, 422–۴۳۶٫
  4. Adamson, G., Emswiller, T., and Olliver, C. (1991). Commu¬nicating the vision; visions communicated. The Healthcare Forum Journal, 34(12).
  5. Adubato, S. (2004). Making the communication connection. Nursing Management, 35(9), 33–۳۵٫
  6. Aiken, L.H., Clarke, S.P., Sloane, D.M., Sochalski, J., & Silber, J.H. (2002). Hospital nurse staffing and patient mortal¬ity, nurse burnout, and job dissatisfaction. JAMA 288, 1987–۱۹۹۳٫
  7. Aikman, P., Andress, I., Goodfellow, C., LaBelle, N., & Porter-O’Grady, T. (1998). System integration: A necessity. Journal of Nursing Administration, 28(2), 28–۳۴٫
  8. Alderfer, C.P. (1972). Existence, relatedness, and growth. New York: Free Press.
  9. Allen, D.G., & Griffith, R.W. (1997). Vertical and lateral infor¬mation processing: The effects of gender, employee classifica¬tion level, and media richness on communication and work outcomes. Human Relations, 50(10), 1230–۱۲۶۰٫
  10. Alspach, J. (1995). The educational process in nursing staff devel¬opment. St.Louis: Mosby.
  11. Altaffer, A. (1998, July). First line managers: Measuring their span of control. Nursing Management, 36–۴۰٫
  12. Amatayakul, M., & Cohen, M.R. (2004). First communica¬tion, then automation. Healthcare Financial Management, 58(5), 102–۱۰۴٫ Retrieved March 14, 2005.
  13. American Nurses Association. (2001 June). Code of ethics for nurses. Retrieved December 14, 2004.
  14. American Nurses Association. (2001). Scope and standards of nursing informatics practice. Washington, D.C.: American Nurses Publishing.
  15. Anderson, G.F. (1997). In search of value: An international com¬parison of cost, access and outcomes. Health Affairs, 16(6): 163–۱۷۱٫
  16. Anderson, K. (2004a). More of the most common decision-making mistakes people make. Accessed August 31, 2004, at www.pertinent.com/articles/communications/KareCom
  17. Anderson, K. (2004b). How we sometimes fool ourselves when making decisions: Part I. Accessed August 31, 2004, atwww. pertinent.com/articles/communications/KareCom1.asp
  18. Anthony, M. (2004). Shared governance models: The theory, practice, and evidence. Online Journal of Issues in Nursing, 9(1)1–۱۰٫
  19. Aroskar, M.A., Moldow, D.G., & Good, C.M. (2004). Nurses’ voices: Policy, practice and ethics. Nursing Ethics, 11(3): 266–۷۶٫
  20. Atencio, B.L., Cohen, J., & Gorenberg, B. (2003). Nurse retention: Is it worth it? Nursing Economic, 21, 262–۲۶۸, ۲۹۹٫
  21. Atkinson, W. (2003). Managing the generation gap poses many challenges. Hotel and Restaurant Management, 218(19), 72–۷۳٫
  22. Baker, K. (2002). Organizational communication Chapter 13. Organizational Communication, June 8, 2002. Retrieved March 8, 2005.
  23. Bandura, A. (1997). Self-efficacy: The exercise of control. New York: W.H. Freeman.
  24. Barker, A. (1990), Transformational nursing leadership: A vision for the future. Baltimore: Williams & Wilkins.
  25. Barnum, B.S., & Kerfoot, K.M. (1995). The nurse as executive. (4th ed.). Gaithersburg, MD: Aspen.
  26. Barr, D. (2002) Where do we go from here? An introduction to U.S. health policy: The organization, financing and delivery of health-care in America (pp. 223-237). San Francisco: Benjamin Cummings.
  27. Baur, M., Wang, J., and Fitzgerald, J. (1996). Insurance rationing versus public political rationing: The care of the Oregon health plan. Public Budgeting and Finance, 16(1): 60–۷۴٫
  28. Bednar, B., Haight, D., & Street, J. (2003). State-mandated staffing ratios within ESRD: Benefits and costs. Nephrology News Issues, 17(5):47, 51–۵۵, ۵۶٫
  29. Belcher, J., & Alexy, B. (1999). High-resource hospital users in an integrated delivery system. Journal of Nursing Administra¬tion, 29(10), 30–۳۶٫
  30. Bell, D., Bowen, T., & Dilling, D. (1991). Computerizing records for continuing education. Journal of Nursing Staff Develop¬ment, 7(1):36–۳۹٫
  31. Benner, P. (1984). From novice to expert: Excellence and power in clinical nursing practice. Reading, MA: Addison Wesley.
  32. Bennis, W. (1994). On becoming a leader. New York: Addison-
  33. Bennis, W. (2004), Highlights of “A leadership discussion with Warren Bennis.” American Society of Association Executives Forum, www.asaenet.org/foundation
  34. Bennis, W., & Nanus, B. (1985), Leaders: The strategies for taking charge. New York: Harper & Row.
  35. Bennis, W., & Thomas, R. (2002), Geeks and geezers: How era, values, and defining moments shape leaders. Cambridge, MA: Harvard Business School Press.
  36. Bennis, W., Spreitzer, G., & Cummings, T. (Eds.), (2003), The future of leadership: Today’s top leadership thinkers speak to tomorrow’s leaders. San Francisco: Jossey-Bass.
  37. Benson, S.G., & Dundis, S.P. (2003). Understanding and moti¬vating health care employees: Integrating Maslow’s hierarchy of needs, training and technology. Journal of Nursing Management, 11, 315–۳۲۰٫
  38. Bergren, M.D. (2004). HIPAA-FERPA revisited. Journal of Scholastic Nursing, 20(2):107–۱۱۲٫
  39. Bickford, C.J. (2002). Informatics competencies for nurse man¬agers and their staffs. Seminar in Nurse Management, 10(2): 110–۱۱۳٫
  40. Billings, D., & Kowalski, K. (2004). Teaching tips: Teaching learners from varied generations. The Journal of Continuing Education in Nursing, 35(3), 104–۱۰۵٫
  41. Block, P. (1993). Stewardship: Choosing service over self-interest. San Francisco: Berrett-Koehler Publishers.
  42. Bolman, L., & Deal, T. (2003). Reframing organizations: Artistry, choice, and leadership. San Francisco: Jossey-Bass.
  43. Breisch, L. (1999). Motivate. Nursing Management, 30(3), 27–۳۰
  44. Broome, B.J., DeTurk, S., Kristjansdottir, E.S, et al. (2002). Giving voice to diversity: An interactive approach to conflict management and decision-making in culturally diverse work environments. Journal of Business and Management, 8, 239–۲۶۴٫
  45. Browne, J.A., Covington, B.G., & Davila, Y. (2004). Using infor¬mation technology to assist in redesign of a fall prevention pro¬gram. Journal of Nursing Care Quality, 19(3): 218–۲۲۵٫
  46. Bruhn, J.G. (2004). Leaders who create change and those who manage it: How leaders limit success. The Health Care Manager, 23, 132–۱۴۰٫
  47. Burke, M.E. (2004). Generational differences survey report. Society of Human Resource Management. Retrieved June 30, 2005.
  48. Burns, J. (1978). Leadership. New York: Harpers.
  49. Burns, J. (2003). Transforming leadership: A new pursuit of happiness. New York: Atlantic Monthly Press.
  50. Carlson, R. (1997). Don’t Sweat the Small Stuff . . . and It’s All Small Stuff. New York: Hyperion Press.
  51. Carlson, S., Kotze, W.J., & van Rooyen, D. (2003). Accom¬paniment needs of first year nursing students in the clinical learning environment. Curationis, 26(2):30–۳۹٫
  52. Carver, C.S., & Scheier, M.F. (1981). Attention and self-regulation: A control-theory approach to human behavior. New York: Springer-Verlag.
  53. Centers for Disease Control and Prevention. (2004). About the CDC. Retrieved November 22, 2004.
  54. Centers for Medicare & Medicaid Services, HHS. (2003 Septem¬ber). Medicare and Medicaid programs: Requirements for paid feeding assistants in long term care facilities. Final rule. Federal Register, 68(187): 55528–۵۵۵۳۹٫
  55. Centers for Medicare and Medicaid Services, HHS. (2003 August). Medicare and Medicaid programs: Changes to the hospital inpatient prospective payment systems and fiscal year 2004 rates. Final rule. Federal Register, 68(148): 45345–۴۶۷۲٫
  56. Centers for Medicare and Medicaid Services. (2004). The Health Insurance Portability and Accountability Act of 1996. Retrieved November 22, 2004.
  57. Centers for Medicare and Medicaid Services. (2004).Facts about the Center for Medicare and Medicaid Services. Retrieved November 22, 2004.
  58. Centers for Medicare and Medicaid services. Retrieved March 17, 2005.
  59. Chaleff, I. (1995). The courageous follower: Standing up to and for our leaders. San Francisco: Berrett-Koehler Publishers.
  60. Chinn, P. (2004). Peace and poser: Creative leadership for building community (6th ed.). Sudbury, MA: Jones and Bartlett Publishers.
  61. Clancy, R.R. (2003). The art of decision-making. Journal of Nursing Administration, 33, 343–۳۴۹٫
  62. Cleverley, W., and Cameron, A. (2003). Essentials of health care finance. Sudbury, MA: Jones & Bartlett.
  63. Cline, D., Reilly, R., & Moore, J.F. (2003). What’s behind RN turnover? Nursing Management, 34(10), 50–۵۳٫
  64. Connelly, L.M., Yoder, L.H., & Miner-Williams, D. (2003). A qualitative study of charge nurse competencies. Medical Surgical Nursing, 12(5):298–۳۰۶٫
  65. Cordeniz, J. (2002). Recruitment, retention, and management of Generation X: A focus on nursing professionals. Journal of Healthcare Management, 47, 237–۲۴۹٫
  66. Crampton, S.M., Hodge, J.W., & Mishra, J.M. (1998). The infor¬mal communication network: Factors influencing grapevine activity. Public Personnel Management, 27(4), 569–۵۸۴٫
  67. Crow, G. (2002). The relationship between trust, social capital, and organizational success. Nursing Administration Quarterly, 29(3), 1–۱۱٫
  68. Crowell, D. (1998, May). Organizations are relationships, a new view of management. Nursing Management, 28–۲۹٫
  69. Cruz, V., Abdul-Hamid, M., & Heater, B. (1997). Research-based practice: Reducing restraints in an acute care setting Phase I. Journal of Gerontological Nursing, 23(2): 31–۴۰٫
  70. Cupito, M. (1997). Intranets: Communication for the internal universe. Health Management Technology, 18(7), 20–۲۴٫ Retrieved March 14, 2005.
  71. Cypher, D. (2003) Healthcare rationing: Issues and implications. Nursing Forum, 32(4): 25–۳۴٫
  72. Dahnke, G.L., & Clatterbuck, G.W. (1990). Human communica¬tion: Theory and research. Belmont, CA: Wadsworth.
  73. Davidson, H., Folcarelli, P.H., Crawford, S., Duprat, L.J., & Clifford, J. (1997). The effects of health care reforms on job satisfaction and voluntary turnover among hospital-based nurses. Medical Care, 35, 634–۶۴۵٫
  74. deBono, E. (1985). Six Thinking Hats. Boston: Little, Brown & Co.
  75. Decision Making Tips. (2001). Liraz Publishing Co.
  76. DeLoach, R. (2003). Satisfaction among hospice interdiscipli¬nary team members. American Journal of Hospice and Palliative Care, 20, 434–۴۴۰٫
  77. Dowd, S.B., Davidhizar, R., & Dowd, L. (1997). Rumors and gos¬sip: A guide for the health care supervisor. The Health Care Supervisor, 16(1), 65–۷۱٫
  78. Drenkard, K.N. (2004). The clinical nurse leader: A response from practice. Journal of Professional Nursing, 20(2):89–۹۶٫
  79. Drucker, P. (1980). Management in turbulent times. New York: Harper & Row Publishers.
  80. Duemer, L.S., & Mendez-Morse, S. (2002). Recovering policy implementation: Understanding implementation through informal communication. Education Policy Analysis Archives, 10(39). Retrieved March 14, 2005.
  81. Edgar, L. (1999). Nurses’ motivation and its relationship to the characteristics of nursing care delivery systems: A test of the job characteristics model. Canadian Journal of Nursing Leadership, 12(1), 14–۲۲٫
  82. Editorial. (2000). Recognizing nursing’s independent license: Prescriptive authority for APNs. Michigan Nurse, 73(3): 11–۱۲٫
  83. Effken, J., & Stetler, C. (1997). Impact of organizational redesign. Journal of Nursing Administration. 27(7/8), 23–۳۲٫
  84. England: Pittman & Sons. Flynn, J. (1998). Taylor to TQM. IIE Solutions, 30(10), 22–۲۹٫ Gosling, J., & Mintzberg, H. (2003). The five minds of a manager. Harvard Business Review, (November), 1–۱۰٫
  85. Erickson, H., Tomlin, E., & Swain, M.A. (1983). Modeling and role modeling: A theory and paradigm for nursing. Englewood Cliffs, NJ: Prentice Hall.
  86. Erickson, J., Hamilton, G., Jones, D., & Ditomassi, M. (2003). The value of governance/staff empowerment. Journal of Nursing Administration, 33(2), 96–۱۰۴٫
  87. Executive Update. (July 2000). Uncommon threads: Mending the generation gap at work. Retrieved June 30, 2005.
  88. Fagin, C. (2000). Preparing students for leadership. In C. Fagin (Ed.), Essays on nursing leadership. New York: Springer Publishing.
  89. Fast facts on U.S. hospitals from AHA hospital statistics. Retrieved February 11, 2005.
  90. Fenton, M.V., & Thomas, K.A. (1998). Advanced practice nurs¬ing in Texas: The interface of accreditation, regulation, and certification. Advanced Practice Nursing Quarterly, 4(3): 78–۸۵٫
  91. Fernandez, R.D., & Herbert, G.J. (2004). New modalities of treatment and care require the development of new structures and systems to access care. Nursing Administration Quarterly, 28(2):129–۱۳۲٫
  92. Flanagan, S., and Kjesbo, A. (2004). Conquering capacity: By improving its patient flow, one hospital has been able to admit an additional 400 patients since January 2003 and expects to maintain that potential. Healthcare Financial Management, 58(7): 92–۹۷٫
  93. Flook, D.M. (2003). The professional nurse and regulation. Journal of Perianesthetic Nursing, 18(3):160–۱۶۷٫
  94. Flores, J.A. (2005). HIPAA: Past, present and future implica¬tions for nurses. Online Journal of Issues in Nursing, 10(2), 131–۱۴۷٫
  95. Foley, M., Lee, J., Wilson, L., Cureton, V.Y., & Canham, D. (2004). A multi-factor analysis of job satisfaction among school nurses. The Journal of School Nursing, 20(2), 94–۱۰۰٫
  96. Follansbee, N.M. (2002). Implications of the Health Informa¬tion Portability and Accountability Act. Journal of Nursing Administration, 32(1):42–۴۷٫
  97. Foss, G.F., Janken, J.K., Langford, D.R., & Patton, M.M. (2004). Using professional specialty competencies to guide course development. Journal of Nursing Education, 43(8):368–۳۷۵٫
  98. Fralic, M.F., & Denby, C.B. (2000). Retooling the nurse executive for the 21st century practice: Decision support systems. Nursing Administration Quarterly, 24(2), 19–۲۸٫
  99. Frank, B., Eckrick, H., & Rohr, J. (1997). Quality nursing care: Leadership makes the difference. Journal of Nursing Administration, 27(5), 13–۱۴٫
  100. Fraser, K.D., & Strang, V. (2004). Decision-making and nurse case management: A philosophical perspective. Advances in Nursing Science, 27, 32–۴۳٫
  101. Freeman, T., & O’Brien-Pallas L.L. (1998). Factors influencing job satisfaction on specialty units. Canadian Journal of Nursing Administration, 11(3), 25–۵۱٫
  102. Gantz , N.R., Sorenson, L., & Howard, R.L. (2003). A collabora¬tive perspective on nursing leadership in quality improve¬ment: The foundation for outcomes management and patient/staff safety in health care environments. Nursing Administration Quarterly, 27(4):324–۳۲۹٫
  103. Gapenski, L. (2003) Understanding healthcare financial manage¬ment. Chicago: Health Administration Press.
  104. Gardner, J. (1990). On leadership. New York: Free Press.
  105. Gershon, R., Stone, P., Bakken. S., & Larson, E. (2004). Measurement of organizational culture and climate in health-care. Journal of Nursing Administration, 34(1), 33–۳۹٫
  106. Gibson, F., Fletcher, M., & Casey, A. (2003). Classifying general and specialist children’s nursing competencies. Journal of Advanced Nursing, 44(6):591–۶۰۲٫
  107. Gillies, D.A. (1994). Nursing management (3rd ed.). Philadel¬phia: W.B. Saunders.
  108. Goldstein, L., & Johnson, S. (1991). OSHA blood-borne pathogens standard: Implications for the occupational health nurse. American Association of Hospital Nursing Journal, 39(4):182–۱۸۸٫
  109. Gragnola, C.M., & Stone, E.S. (1997). Responses from the field to the Pew Health Professions Commission’s December 1995 report: Reforming health care workforce regulation: Policy consid¬erations for the 21st Century. UCSF Center for the Health Professions. Retrieved January 1, 2006.
  110. Graves, J.R., & Corcoran, S. (1989). The study of nursing infor¬matics. Image: Journal of Nursing Scholarship, 21(4), 227–۲۳۱٫
  111. Green, C. (2000). Critical thinking in nursing, Upper Saddle River, NJ: Prentice Hall Health.
  112. Greenleaf, R.K. (1977). Servant leadership: A journey into the nature of legitimate power and greatness. New York: Paulist Press.
  113. Grossman, S. (2005). Developing leadership through shadowing a leader in health care. In H. Feldman & M. Greenburg (Eds.), Educating for leadership (pp. 266–۲۷۸). New York: Springer Publishing.
  114. Grossman, S., & Valiga, T.M. (2005). The new leadership chal¬lenge: Creating the future of nursing (2nd ed.). Philadelphia: F.A. Davis.
  115. Grossman, S.C., & Valiga, T.M. (2005) The new leadership chal¬lenge: Creating the future of nursing. Philadelphia: F.A. Davis.
  116. Gunn, I.P. (1999). Regulation of health care professionals, Part 2: Validation of continued competence. Certified Registered Nurse Anesthetist, 10(3):135–۱۴۱٫
  117. Hackman, J.R., & Oldham, G.R. (1980). Work redesign. Reading, MA: Addison-Wesley.
  118. Hanlon, J.M. (1996). Teaching effective communication skills. Nursing Management, 27(4), 48–۴۹٫
  119. Hardin, S., & Langford, D. (2001). Telehealth’s impact on nurs¬ing and the development of the interstate compact. Journal of Professional Nursing, 17(5):243–۲۴۷٫
  120. Harper, J.P. (2002). Preceptors’ perceptions of a competency-based orientation. Journal of Nurses Staff Development, 18(4):198–۲۰۲٫
  121. HarperCollins Publishers, Inc. Fayol, H. (1925). General and industrial management. London,
  122. Harrison, J., and Sexton C. (2004). The paradox of the not-for-profit hospital. The Health Care Manager, 23(3):192–۲۰۵٫
  123. Hassol, A., et al. (2004). Patient experiences and attitudes about access to a patient electronic health care record and linked web messaging. Journal of the American Medical Informatics Association, 11:505–۵۱۳٫
  124. Health care costs. Agency for Healthcare Research and Quality. Retrieved February 9, 2005.
  125. Healthcare Tab Ready to Explode. (2005, February 24). USA Today p. 1A.
  126. Heitkemper, M.M., & Bond, E.F. (2004). Clinical nurse special¬ists: State of the profession and challenges ahead. Clinical Nurse Specialist, 18(3):135–۱۴۰٫
  127. Henry, S.B., & Mead, C.N. (1997). Nursing classification sys¬tems: Necessary but not sufficient for representing “what nurses do” for inclusion in computer-based patient record sys¬tems. Journal of the American Medical Information Association, 4(3), 222–۲۳۲٫
  128. Herbert, M. (2000). A national education strategy to develop nursing informatics competencies. Canadian Journal of Nursing Leadership, 13(2):11–۱۴٫
  129. Herring, S. (2000). Gender differences in CMC: findings and implications. The CPSR Newsletter 18(1).
  130. Herzberg, F. (1966). Work and the nature of man. Cleveland: World Publishing.
  131. Herzberg, F. (2003). Best of HBR: One more time: How do you motivate employees? Harvard Business Review, 81(1), 87–۹۶٫
  132. HHS Announces Medicare Premium, Deductibles for 2005. United States Department of Health and Human Services. Retrieved March 23, 2005.
  133. Hiam, A. (2003). Motivational management: Inspiring your peo-ple for maximum performance. New York: American Manage¬ment Association.
  134. Highlights—National Health Expenditures, 2003. Centers for Medicare and Medicaid Services. Retrieved February 9, 2005.
  135. Hill, K.S. (2004). Defy the decades with multigenerational teams. Nursing Management, 35(1), 32–۳۵٫
  136. Hinshaw, A.S., & Atwood, J.R. (1983). Nursing staff turnover, stress and satisfaction: Models, measures and manage¬ment. In J. J. Fitzpatrick & H.H. Werley (Eds.), Annual Review of Nursing Research, Vol. 1 (pp. 133–۱۵۳). New York: Springer.
  137. History of Blue Cross Blue Shield. Retrieved February 6, 2006.
  138. Hock, D. (2000). The art of chaordic leadership. Leader to Leader, 15(Winter):20–۲۶٫ Retrieved January 15, 2005.
  139. Hodge. M., Kochie. L.D., Larsen. L., & Santiago. M. (2003). Clinician-implemented research utilization in critical care. American Journal of Critical Care, 12(4):361–۳۶۶٫
  140. Hodgetts, R.M., & Hegar, K.W. (2005). Modern human relations at work (9th ed.). Mason, OH: Thomson South-Western.
  141. Huber, D. (2000). Leadership and nursing care management (2nd ed.). Philadelphia: W.B. Saunders.
  142. Hudson, K. (2005). From research to practice on the magnet pathway. Nursing Management, 36(3), 33–۳۷٫
  143. Hutcherson, C.M. (2001). Legal considerations for nurses prac¬ticing in a telehealth setting. Online Journal of Issues in Nursing, 6(3):4.
  144. Ingersoll, G., Kirsch, J., Ehrlich-Merk, S., & Lightfoot, J. Relationship of organizational culture and readiness for change to employee commitment to the organization. Journal of Nursing Administration, 30(1), 11–۲۰٫
  145. Inman, M.L. (2000). The relevance of traditional manage¬ment theories to the 21st century. ACCA News for Students.
  146. Institute of Medicine of the National Academies. (2003). Key capabilities of an electronic heath record system. The National Academies Press.
  147. Institute of Medicine. (2001). Crossing the quality chasm. Washington, D.C.: National Academy Press.
  148. Institute of Medicine. (2004). Keeping patients safe: Transforming the work environment of nurses. Washington, D.C.: National Academies Press.
  149. Izzo, J., & Klein, E. (1998). The changing values of workers: Organizations must respond. Healthcare Forum Journal, 41(3), 62–۶۵٫
  150. Janis, I.L., & Mann, L. (1977). Decision making: A psychological analysis of conflict, choice, and commitment. New York: Macmillan.
  151. Johnson, L.J. (1990). The influence of assumptions on effective decision-making. Journal of Nursing Administration, 20(4), 35–۳۹٫
  152. Joint Commission on Hospital Accreditation. (2004). What is the Joint Commission on Hospital Accreditation. Retrieved on November 22, 2004.
  153. Jones, K., & Redman, R. (2000). Organizational culture and work redesign. Journal of Nursing Administration, 30(12), 604–۶۱۰٫
  154. Jones, L.B. (1998). The path: Creating your mission statement for work and life. New York: Hyperion.
  155. Jones, M. (2002). Critical care competencies. Nursing Critical Care, 7(3):111–۱۲۰٫
  156. Josephson, G. (1997). Private hospital care for profit? A reap¬praisal. Health Care Management Review, 22(3): 64–۷۴٫
  157. K.A. (Eds.). Essentials of computers for nurses: Informatics for the new millennium. (3rd ed., pp. 167–۱۷۶). New York: McGraw-Hill.
  158. Kauka, M. (2005). Computerized patient record, electronic medical record and electronic record: A comparison in differ¬ences. (2005). Retrieved November 30, 2005.
  159. Kay, S. (1998). How employees process information. Supervision, 59(12), 6–۷٫
  160. Keefe, L. (2004). Generating quality interaction. Occupational Health and Safety, 73(5), 30–۳۲٫
  161. Kelley, R. (1992). The power of followership: How to create leaders people want to follow and followers who lead themselves. New York: Doubleday Currency.</
توسط
تومان