کتاب آموزش جاوا اسکریپت

ترجمه کتاب آموزش هوشمند جاوااسکریپت

روشی هوشمند برای خود-آموزی جاوا اسکریپت:

رویکردی جدید با استفاده از تکنولوژی برای یادگیری با صرف انرژی و زمان کمتر

نویسنده: مارک میرز

ترجمه: گروه ترجمه کتاب های فنی مهندسی ترجمک

در کتاب حاضر استفاده از جاوا اسکریپت به روشی هوشمند آموزش داده می شود و در ۸۹ فصل کلیات جاوا اسکریپت آموزش داده شده است. این کتاب به همت گروه ترجمه تخصصی کتاب های فنی مهندسی ترجمک – دپارتمان کامپیوتر، نرم افزار و وب ترجمه شده است.

جاوا اسکریپت چیست؟

JavaScript یک زبان برنامه نویسی سمت مددجو (Client) می‌باشد که به وسیله آن می‌توان بین کاربر و سایت ارتباط برقرار نمود. توجه داشته باشید که استفاده از JavaScript در صفحات Web نیازی به نوشتن اسکریپت‌ها نداشته و می‌توانید اسکریپت‌های موجود در شبکه اینترنت را کپی و در مکان مورد نظر با ایجاد تغییرات مورد نیاز استفاده کنید، اما در صورتی که برنامه‌نویس باشید می توانید اسکریپت‌های مورد نظرتان خودتان را بنویسید.

جـاوااسکـریپت برای اولین بار به وسیله شرکت نت اسکیپ توسعه یافته و در مرورگر Netscape Navigator بکار گرفته شد. این زبان، اولین زبان اسکـریپتی در عرصه وب به شمار رفته و همچنان پر استفاده ترین زبان اسکـریپتی میباشد.

جاوااسکریپت در ابتدا LiveScript نام داشت و در سال ۱۹۹۵ در نسخه دوم Netscape Navigator بکار گرفته شد، سپس به جهت رابطه ای که با جاوا برقرار نمود جـاوا-اسکـریپت نام گرفت.

به وسیله جاوا اسکریپت میتوان قابلیت‌های بیشماری از قبیل ایجاد ارتباط بین کاربر و سایت به صفحه Web اضافه نمود. مثلاً سایت‌هایی را مشاهده نموده اید که با قرار گرفتن نشانگر موس بر روی دکمه مورد نظر به صورتی متفاوت (برجسته، تغییر محتویات درون دکمه) نمایش داده می‌شود، این عمل توسط JavaScript انجام شده و به این تکنیک rollover گفته می‌شود.

به وسیله rollover می‌توان حالتی ایجاد نمود تا اطلاعات وارد شده توسط کاربر درون فرم ها به طور صحیح باشند و در نتیجه در زمان و هزینه مربوط بتوان صرفه‌جویی نمود. می‌توان محاسبات لازم و مورد نیاز عددی را بدین وسیله در دستگاه کاربر و بدون نیاز به هیچ گونه فرآیندی در serverها انجام داد.

تفاوت بین برنامه‌های server-side و client-side بدین گونه است که در برنامه server-side برنامه توسط CGI در خود serverها اجرا می‌شود مانند: برنامه ASP ولی در برنامه‌های client-side برنامه در دستگاه کاربر اجرا خواهد شد. از دیگر فرمت ها و قابلیتهای JavaScript می‌توان، صفحات HTML را بر اساس عمل کاریر نمایش داد.

دیگر قابلیت های جاوا اسکریپت به شرح زیر است:

 1. افزودن پیام های متحرک و متغیر به نوار وضعیت (status bar) مرورگر.
 2. بررسی محتویات یک پرسشنامه و انجام عملیات لازم بر روی آن قبل از ارسال پرسشنامه به سوی سرویسگر .
 3. نمایش پیغامهای دلخواه بـرای کـاربر چه از داخل صفحه وب و چه از طریق پنجره های هشـدار (Alert windows)
 4. ساخت انیمیشن و یا تصاویری که در اثر حرکت یا کلیک کردن ماوس تغییر می کنند.
 5. تشخیص نوع مرورگر و نمایش دادن مطالب بر اساس آن.
 6. تشخیص برنامه های اتصالی نصب شده و هشدار به کاربر در صورت نیاز به یک برنامه اتصالی خاص.

موارد بالا تنها نمونه اندکی از قابلیت هائی است که جاوااسکریپت می تواند به یک صفحه وب بیافزاید. با استفاده از این زبان می توان برنامه های کاملی را در یک صفحه وب خلق کرد. در این کتاب سعـی شده به شیوه ای هوشمند و با صرف انرژی و زمان کمتر EMCJavaScript آموزش داده شود. این کتاب توسط گروه ترجمه کتاب فنی مهندسی ترجمک ترجمه شده است.


فهرست مندرجات کتاب روشی هوشمند برای فراگیری جاوا اسکریپت: رویکردی جدید با استفاده از تکنولوژی برای یادگیری با صرف انرژی و زمان کمتر

توجه: مطلب زیر ماشینی بوده و با هدف سئو و بهینه سازی بازدید سایت درج شده است. نیازی به خواندن آن نیست.
ترجمه کتاب چیست؟ ترجمه کتاب چگونه انجام می شود؟ چند نوع ترجمه کتاب داریم؟ ترجمه کتاب از انگلیسی به فارسی چطور انجام می شود؟ ترجمه کتاب از فارسی به انگلیسی با کیفیت چگونه است؟
کتاب روشی هوشمند برای فراگیری جاوا اسکریپت: رویکردی جدید با استفاده از تکنولوژی برای یادگیری با صرف انرژی و زمان کمتر؛ ترجمه کتاب مهندسی کامپیوتر، ترجمه تخصصی متون کامپیوتر، ترجمه تخصصی متون فنی، ترجمه کتاب کامپیوتر، ترجمه کتاب فنی، چاپ کتاب فنی، چاپ کتاب مهندسی، تبدیل پایان نامه کامپیوتر به کتاب، ترجمه پایان نامه از فارسی به انگلیسی انجام می شود.
ترجمه کتاب کامپیوتر | ترجمه تخصصی کتاب های مهندسی و ترجمه تخصصی رشته مهندسی کامپیوتر و ترجمه کتاب فنی مهندسی انجام می شود. ترجمه تخصصی مهندسی کامپیوتر و ترجمه مقاله، کتاب، و تحقیقات تخصصی مهندسی کامپیوتردر گرایش های ” علوم کامپیوتر” و ” مهندسی فناوری اطلاعات ” و ” مهندسی تکنولوژی نرم افزار “و غیره انجام می شود.
چگونه کتاب پزشکی ترجمه کنیم؟ ترجمه پایان نامه از فارسی به انگلیسی انجام دهیم؟
ترجمه کتاب | سفارش ترجمه کتاب | سفارش ترجمه کتاب به انگلیسی و سایر زبان‌های زنده دنیا، توسط تیم حرفه‌ای مترجم کتاب در ترجمک در کوتاه‌ترین زمان و با بالاترین کیفیت انجام در پلن های ترجمه فوری، ترجمه ارزان، ترجمه تخصصی، ترجمه ویژه انجام می شود.
مراحل ترجمه کتاب به چه شکل است؟ ترجمه کتاب چند مرحله دارد؟ ترجمه کتاب همراه با ویراستاری کتاب انجام می شود؟ قیمت ترجمه کتاب چگونه محاسبه می‌شود؟ نمونه خوانی جز قیمت ترجمه کتاب است؟ ترجمه کتاب به چه زبان‌هایی انجام می‌شود؟ آیا امکان ترجمه کتاب به‌صورت فوری وجود دارد؟ آیا امکان ترجمه کتاب اقتصادی و ارزان داریم؟
چاپ و ترجمه کتاب مهندسی کامپیوتر – چاپ و ترجمه کتاب مهندسی کامپیوتر به همراه معرفی کتابهای زبان اصلی این رشته به مترجمین و اخذ مجوزهای قانونی برای چاپ و نشر کتاب از وزارت ارشاد اسلامی و ترجمه کتاب هایی که هر دانشجوی مهندسی کامپیوتر باید بخواند
خدمات تبدیل پایان نامه به کتاب شامل مراحل تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ میزان امتیاز تغییرات پایان نامه در مقطع دکتری است. بنابراین: آیا باید همه فصول پایان نامه در کتاب هم چاپ شود؟ اگر بخواهم تیراژ بالا چاپ کنم باید چه اقدامی انجام دهم؟
در تبدیل پایان نامه به کتاب و ترجمه پایان نامه از فارسی به انگلیسی، آیا مولف در صفحه آرایی و طراحی جلد هم،نقشی دارد ؟ چه ناشری برای چاپ کتاب من مناسب است؟ انتشارات ترجمک پایان نامه شما را به انگلیسی ترجمه می کند و در خارج به چاپ می رساند.
چگونه پایان نامه خود را به کتاب تبدیل کنیم و به زبان انگلیسی پایان نامه را به کتاب تبدیل کنیم و در کتابخانه های خارجی منتشر و توزیع کنیم. تبدیل پایان نامه به کتاب علاوه بر اینکه می تواند به بالا بردن سطح علمی و ذخایر تحقیقاتی کشور کمک کند بلکه امتیاز ویژه ای نیز در رزومه ی محقق محسوب می شود.
کتب دانشگاهی مهندسی کامپیوتر ترجمه و چاپ می شود. ترجمه کتاب مدار منطقی ویژه رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار و ترجمه کتاب طراحی دیجیتال (مدار منطقی) بصورت ترجمه فارسی انجام می شود. هزاران کتاب مهندسی کامپیوتر را به صورت ترجمه کتاب الکترونیک چاپ و منتشر کنید.
پیشنهاد کتاب برای ترجمه بخصوص جدیدترین کتاب‌های رشته کامپیوتر – برای اطلاعات بیشتر در مورد ترجمه کتاب کامپیوتر خود بخصوص ترجمه کتاب مهندسی نرم افزار مالی (Financial Software Engineering) با ما در تماس باشید.
از دیگر خدمات تخصصی این انتشارات تبدیل پایان نامه مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به کتاب می‌باشد. چاپ کتاب از پایان نامه و تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ کتاب از پایان نامه و همچنین برای صفحه آرایی و تصویر جلد پایان نامه چه کاری باید انجام بدهیم؟
برای چاپ پایان نامه کتاب سراغ چه ناشرانی برویم؟ آیین نامه تبدیل پایان نامه به کتاب چیست؟ هزینه چاپ کتاب و هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب و ترجمه و تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ کتاب از پایان نامه و استخراج کتاب از پایان نامه و استفاده از کتاب چاپ شده از پایان نامه در روزمه کاری چقدر است؟
نحوه تبدیل پایان نامه به کتاب – نوشتن پایان نامه خوب و با کیفیت برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رود و راهنمای تبدیل پایان نامه به کتاب بخوانید. برای داوطلبین آزمون دکتری تبدیل پایان نامه به کتاب با هزینه‌ای بسیار پایین شدنی است.
همچنین چاپ کتاب موجب تقویت رزومه و افزایش مرتبه شغلی و علمی شما را به همراه دارد. پایان نامه خود را به انگلیسی ترجمه کنید و چاپ کتاب از پایان نامه و تبدیل پایان نامه به کتاب را به ترجمک بسپارید. در تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ کتاب از پایان نامه ما کمک می دهیم.
لیستی از ترجمه کتاب‌های رشته کامپیوتر و فناوری اطلاعات را برای شما فراهم شده و ترجمه تخصصی کتاب کامپیوتر به همراه ویراستاری کتاب مهندسی کامپیوتر، حروفچینی و چاپ کتاب مهندسی کامپیوتر انجام می شود.
شیوه نامه تبدیل پایان نامه به کتاب و ترجمه پایان نامه فارسی به انگلیسی و مراحل تبدیل پایان نامه به کتاب و شرایط تبدیل پایان نامه به کتاب و همچنین کسب امتیاز و رزومه برای مصاحبه دکتری میخواهند اقدام به چاپ پایان نامه خود به صورت کتاب در بیارند.
تبدیل پایان نامه به کتاب – اخذ تمامی مجوزات لازم‎ و چاپ کتاب در تیراژ دلخواه – اخذ کلیه مجوزات شابک – فیپا – وزارت ارشاد. صفحه آرایی و طراحی جلد رایگان – تضمین اخذ مجوز- مشاوره تخصصی- تماس بگیرید. هزینه استخراج کتاب از پایان نامه به صورت استخراج فوری کتاب از پایان نامه، چاپ فوری پایان نامه به کتاب و حروفچینی تبدیل پایان نامه به مقاله با ما تماس بگیرید.
هزینه چاپ کتاب ترجمه شده به انگلیسی و ترجمه پایان نامه و قوانین چاپ پایان نامه و هزینه انتشارات کتاب و هزینه چاپ کتاب ۲۰۰ صفحه ای و جدول هزینه های چاپ کتاب و چطور پایان نامه را به کتاب تبدیل کنیم؟ بهتر است پایان نامه را تقویت کرده و به کتاب تبدیل کنیم.
تبدیل پایان نامه به کتاب بهترین گزینه برای کسب امتیاز چاپ کتاب می باشد. اما دلیل اهمیت تبدیل پایان نامه به کتاب در چیست؟ داشتن کتاب (تالیف و ترجمه) دارای ۲۲ نمره در مصاحبه دکتری در هر رشته ای است. هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب در کمترین زمان مقرون به صرفه است.
یکی از بهترین راه های دریافت امتیازات پژوهشی برای دانشجویان مقاطع تحصیلی ارشد و دکتری، چاپ کتاب است. چگونه پایان نامه خود را آنلاین به کتاب تبدیل کنیم؟ ترجمه آنلاین پایان نامه و گرفتن اکسپت مقاله پایان نامه مهم است. اما تبدیل پایان به کتاب می تواند حلال این مشکل باشد و با تغییراتی جزئی در پایان نامه ارشد یا رساله دکتری ، آن را به عنوان کتاب چاپ می کنیم.
ترجمه کتاب زبان تخصصی رشته مهندسی کامپیوتر به همراه ترجمه لغات زبان تخصصی رشته مهندسی کامپیوتر، مهندسی IT و علوم کامپیوتر بصورت ترجمه حرفه ای کتاب کامپیوتر، ترجمه ارزان، ترجمه آنلاین، ترجمه مقرون به صرفه، کمترین هینه ترجمه کتاب، بیشترین کیفیت ترجمه کتاب، مشارکت در ترجمه.
تبدیل پایان نامه ارشد و دکترا به کتاب از خدمات انتشارات ترجمک همکاری در استخراج کتاب از پایان نامه می باشد. در صورتیکه مایل هستید پایان نامه خود را به کتاب تبدیل کنید می توانید از خدمات ما در این زمینه استفاده نمایید. چگونگی تبدیل پایان نامه به کتاب را بخوانید.
تبدیل پایان نامه به کتاب برای آن دسته از دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل در رشته دکترا هستند و یا آن دسته از اساتیدی که می خواهند جزء هیات علمی دانشگاه ها باشند و تبدیل پایان نامه به کتاب|چاپ کتاب از پایان نامه|استخراج کتاب از پایان نامه انجام می شود.
استخراج کتاب از پایان نامه، و تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ کتاب از پایان نامه ارشد، چاپ کتاب از پایان نامه و رساله دکتری با اخذ مجوز ارشاد فوری تضمینی و ارزان و امتیاز تبدیل پایان نامه به کتاب را برای شما می گیریم.
با توجه به امتیاز بالای چاپ کتاب در مصاحبه‌های مختلف، تبدیل پایان نامه به کتاب یک فرصت عالی برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری برای تبدیل پایان نامه به کتاب و استخراج کتاب از پایان نامه ی شما در تخصص ماست. از نگارش پایان نامه تا آموزش تبدیل پایان نامه به کتاب و چگونه پایان نامه را به کتاب تبدیل کنیم؟
مراحل چاپ کتاب (مراحل هفتگانه تبدیل پایان نامه به کتاب) و نیز مدت زمان لازم برای چاپ کتاب را اینجا بخوانید تا بتوانید با تقویت رزومه خود، مصاحبه کنکور دکتری را با چگونه کتاب از پایان نامه و مقاله استخراج و تبدیل به یک کتاب استاندارد کرده و نگارش و نهایتا تنظیم کنیم.
تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ کتاب از پایان نامه و هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب بعضا به دلیل کسب امتیاز و نمره در مصاحبه دکترا بوده و یا به دلایلی همچون کسب رتبه و استفاده از امتیاز کتاب در تبدیل پایان نامه به کتاب فوری در ۲۰ روز با ارزانترین هزینه در کل کشور و گارانتی ۱۰۰% را از ۴۰ هزار متخصص ما بخواهید.
چاپ کتاب – تبدیل پایان نامه ارشد و رساله دکتری به کتاب – چاپ سریع کتاب (کمترین زمان) با هزینه مناسب و بیواسطه
چگونه و کجا پایان نامه خود را به کتاب تبدیل کنیم؟ اگر توام با هنر نویسندگی مهارت ترجمه نیز داشته باشید، میتوانید اقدام به ترجمه و چاپ کتاب کنید و اگر در مقاطع تحصیلات تکمیلی هستید و پایان نامه دارید، ما پایان نامه شما را ویرایش و تکمیل کرده و به کتاب تبدیل می کنیم.
خدمات ترجمه کتاب رشته کامپیوتر، ترجمه زبان تخصصی مهندسی کامپیوتر شامل ترجمه کلیه متن کتاب همراه با ترجمه تمرین‌ها و واژه‌ها، ترجمه کتاب مهندسی کامپیوتر، لیست ترجمه کتاب های مهندسی کامپیوتر، چاپ و فروش کتاب های مهندسی کامپیوتر به همراه دانلود کتاب های رشته کامپیوتر و ترجمه کتاب آموزش کامپیوتر از مبتدی تا پیشرفته ارائه می شود.
 • ۱- اخطار در جاوا اسکریپت (Alerts)
 • ۲- متغیر برای رشته ها
 • ۳- متغیرهای عددی
 • ۴- اسامی قانونی و غیرقانونی متغیرها
 • ۵- عبارات جبری: اپراتورهای آشنا
 • ۶- اپراتورهای غیر آشنا
 • ۷- حذف ابهام
 • ۸- به هم چسباندن رشته های متنی
 • ۹- پرامپت ها (دریافت اطلاعات)
 • ۱۰- دستور if
 • ۱۱- اپراتورهای مقایسه ای
 • ۱۲- دستورات if…else and else if
 • ۱۳- تست کردن مجموعه ای از شروط
 • ۱۴- دستورات if تو در تو
 • ۱۵- آرایه ها
 • ۱۶- اضافه یا حذف کردن عناصر از آرایه ها
 • ۱۷- حذف، درج و استخراج عناصر از آرایه
 • ۱۸- حلقه for
 • ۱۹- حلقه for – پرچم ها، بولی ها، طول آرایه و وقفه لوپ
 • ۲۰- حلقه های for تو در تو
 • ۲۱- تغییر حروف
 • ۲۲- اندازه گیری طول رشته ها و استخراج بخشی از رشته
 • ۲۳- یافتن یک قطعه از رشته
 • ۲۴- پیدا کردن مکان یک حرف خاص
 • ۲۵- جایگزین کردن کارکترها
 • ۲۶- گرد کردن اعداد
 • ۲۷- ایجاد اعداد تصادفی
 • ۲۸ – تبدیل رشته به عدد و اعشار
 • ۲۹- تبدیل رشته به عدد، عدد به رشته
 • ۳۰- کنترل طول بخش اعشاری
 • ۳۱- گرفتن تاریخ و زمان جاری
 • ۳۲- استخراج بخش های تاریخ و زمان
 • ۳۳- تعیین تاریخ و زمان خاص
 • ۳۴- تغییر عناصر تاریخ و زمان
 • ۳۵- توابع در جاوا اسکریپت
 • ۳۶- ارسال داده به توابع
 • ۳۷- دریافت داده از تابع
 • ۳۸- متغیر محلی یا عمومی در توابع
 • ۳۹- طریقه کار با دستورات سوئیچ
 • ۴۰- طریقه تکمیل دستورات سوئیچ
 • ۴۱- حلقه های while
 • ۴۲- حلقه های do…while
 • ۴۳- محل درج اسکریپت
 • ۴۴- کامنت در جاوا اسکریپت
 • ۴۵- وقایع: لینک
 • ۴۶- وقایع: دکمه ها
 • ۴۷- وقایع: ماوس
 • ۴۸- وقایع فیلدها
 • ۴۹- خواندن مقادیر فیلد
 • ۵۰- ست کردن مقدار فیلد
 • ۵۱- خواندن و ست کردن متن پاراگراف
 • ۵۲- دستکاری تصویر و متن
 • ۵۳- تعویض عکس ها
 • ۵۴- تعویض تصاویر و ست کردن کلاس آنها
 • ۵۵- سبک دهی
 • ۵۶- هدف گیری تمام عناصر با اسم تگ
 • ۵۷- هدف قرار دادن بعضی عناصر توسط نام تگ
 • ۵۸- مدل شی سند (DOM)
 • ۵۹- والد و دختر در DOM
 • ۶۰- یافتن گره دختر در DOM
 • ۶۱- DOM و اشیای اضافی و نوع گره
 • ۶۲- راه های دیگر هدف گیری عناصر در DOM
 • ۶۳- DOM: بدست آوردن نام هدف
 • ۶۴- DOM: شمارش عناصر
 • ۶۵- DOM : خصیصه ها
 • ۶۶- DOM : اسامی و مقدار خصیصه ها
 • ۶۷- DOM : اضافه کردن گره
 • ۶۸- DOM : درج کردن گره ها
 • ۶۹- اشیاء
 • ۷۰- ویژگی های اشیاء
 • ۷۱- متدهای اشیاء
 • ۷۲- سازنده اشیاء
 • ۷۳- اشیاء : سازنده متدها
 • ۷۴- اشیاء : نمونه اولیه
 • ۷۵- اشیاء: چک کردن ویژگی ها و متدها
 • ۷۶- کنترل مرورگر: دریافت و ست کردن URL
 • ۷۷- کنترل مرورگر: راه دیگر دریافت و ست کردن URL
 • ۷۸- کنترل مرورگر: فروارد و ریورس
 • ۷۹- کنترل مرورگر: پر کردن پنجره با محتوا
 • ۸۰- کنترل مرورگر: کنترل سایز و موضع پنجره
 • ۸۱- کنترل مرورگر: تست پاپ آپ بلوکر
 • ۸۲- تعیین اعتبار فرم: فیلدهای متنی
 • ۸۳- اعتباربخشی فیلد کشویی فرم
 • ۸۴- اعتباربخشی فیلد رادیویی فرم
 • ۸۵- اعتباربخشی کدپستی در فرم
 • ۸۶- اعتباربخشی فیلد ایمیل فرم
 • ۸۷- استثناء : سعی و گرفتن
 • ۸۸- استثناء: پاس کردن
 • ۸۹- واقعه گردانی در درون جاوا اسکریپت
ارسال دیدگاه
توسط
تومان